Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Białe zremisowały z czarnymi

13 listopada 2012, 11:08

Patem zakończyło się towarzyskie spotkanie na szczycie jaworznickiego świata szachowego. W pojedynku, w którym w role żywych pionów wcielili się uczniowie, zmierzyli się Prezydent Miasta Paweł Silbert i legenda jaworznickich szachów - Władysław Winiarczyk. Po "meczu pokazowym" symultanę szachową z kilkunastoma przeciwnikami na raz rozegrał także międzynarodowy mistrz Karol Pinkas.

Na wielkiej szachownicy, którą przygotowano w hali widowiskowo-sportowej MCKiS, w poniedziałek - 12 listopada, tuż po godzinie 11.00, ustawiła się młodzież z Gimnazjum nr 1 - piony białe oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 - piony czarne. Kapitanami białych został prezydent Silbert, natomiast czarnymi dowodził założyciel i wieloletni prezes Jaworznickiego Klubu Szachowego - Władysław Winiarczyk. Przy wielkiej planszy asystowali także "wojskowi" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którzy znosili z szachownicy "poległych". Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwała mistrzyni Międzynarodowej Federacji Szachowej - Jolanta Guzik. Po niemal 40-minutowym pojedynku i zaciętej walce gracze doszli do sytuacji patowej i mecz zakończył się remisem.

Podczas imprezy dwadzieścia dziewięć równocześnie prowadzonych pojedynków, w ramach symultany, rozgrywał Karol Pinkas, mający na swoim koncie tytuły wicemistrza Polski w szachach błyskawicznych, mistrza Polski w szachach korespondencyjnych oraz mistrza międzynarodowego.

Imprezę zorganizowały LKS „Ciężkowianka” oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w ramach projektu pn." Koło zamachowe", dofinansowanego ze środków ministerstwa pracy i Polityki Społecznej w ramach unijnego Projektu operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2012.

Galeria z imprezy dostępna jest na profilu MiastoJaworzno na portalu Facebook.