Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rajd Nordic Walking za nami

18 czerwca 2016, 18:51

Dzisiaj już po raz piąty wystartował Jaworznicki Rajd Nordic Walking. Do zabawy, której celem jest promocja zdrowego stylu życia poprzez propagowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej oraz integracja osób w różnym wieku, przystąpiło blisko 500 zawodników. Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy przemaszerowali malowniczymi terenami GEOsfery.

Zawodnicy mieli do pokonania jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia uczestnicy mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłych latach trasa przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd miał charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwali wykwalifikowani instruktorzy, którzy udzielali cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking. Czas umilał zespół Marka Długopolskiego.

W rajdzie wzięli udział m.in. zastępca prezydenta Monika Bryl oraz pomysłodawca i inicjator imprezy - poseł Dariusz Starzycki.

Na wszystkich uczestników imprezy czekały stoiska z darmowymi owocami i zdrowymi przekąskami oraz stanowisko, na którym można było wykonać bezpłatne badania m.in. poziomu cukru, cholesterolu, trójglicerydów we krwi oraz pomiar tkanki tłuszczowej i ciśnienia tętniczego. Osoby zainteresowane otrzymały materiały informacyjne na temat cukrzycy. Ponadto prowadzona była nauka samobadania piersi na fantomie.

Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami. Zorganizowano również konkurs niespodziankę dla wszystkich uczestników rajdu z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Na mecie rajdu każdy zarejestrowany uczestnik, który ukończył rajd otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłosili się w dniu zawodów otrzymali tylko dyplom ukończenia. Osoby, które przyniosły medale z czterech poprzednich edycji rajdu, otrzymały nagrodę niespodziankę. W tym roku po raz pierwszy - z inicjatywy Moniki Bryl, Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna - uczestnicy otrzymali zdrową niespodziankę w postaci słoiczka miodu.

Za rok kolejna edycja imprezy! Zapraszamy już teraz!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek