Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rajd Nordic Walking już w sobotę!

15 czerwca 2016, 11:57

Już za kilka dni wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery. Na sobotę, 18 czerwca zaplanowano bowiem V już edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął blisko 400 uczestników.

Każdy zarejestrowany uczestnik, który ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają tylko dyplom ukończenia. Dla osób, które przyniosą medale z czterech poprzednich edycji rajdu - nagroda niespodzianka.

Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert. Pomysłodawcą, inicjatorem i czynnym uczestnikiem zawodów jest poseł RP Dariusz Starzycki. W tym roku w organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłych latach trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

Dla pierwszych, zgłoszonych drogą internetową 500 zawodników organizator przewidział okolicznościowe medale. Osoby, które zgłaszać się będą w dniu imprezy, w biurze zawodów medalu nie otrzymają. Weryfikacja zawodników i zgłoszenia zawodników, którzy nie zgłoszą się drogą internetową będzie miała miejsce w dniu zawodów 18 czerwca, w biurze zawodów, które czynne będzie w godzinach od 9.30 do 10.45. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy rajdu przewidzieli dla jego uczestników szereg niespodzianek.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w piątej edycji rajdu Nordic Walking rozgrywanego w Jaworznie.