Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Zapisz się na V jaworznicki Rajd Nordic Walking

27 maja 2016, 12:43

Już za trzy tygodnie wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach GEOsfery. Na sobotę, 18 czerwca zaplanowano bowiem V już edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął blisko 400 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie imprezy już ruszyły i potrwają do 14 czerwca.

Tradycyjnie już Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Paweł Silbert. Pomysłodawcą, inicjatorem i czynnym uczestnikiem zawodów jest poseł RP Dariusz Starzycki. W tym roku w organizację imprezy włączyła się także Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok. 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Podobnie jak w ubiegłych latach trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody GEOsfery, a także przez Dobrą, Chrząstówkę i Warpie. Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

Wszyscy, którzy chcą dołączyć do rajdu mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie www.mckis.jaw.pl. Zapisy trwają do 14 czerwca lub do zapełnienia internetowej listy startowej, na której maksymalnie może się znaleźć 500 osób. Dla pierwszych, zgłoszonych drogą internetową 500 zawodników organizator przewidział okolicznościowe medale. Osoby, które zgłaszać się będą w dniu imprezy, w biurze zawodów medalu nie otrzymają. Weryfikacja zawodników i zgłoszenia zawodników, którzy nie zgłoszą się drogą internetową będzie miała miejsce w dniu zawodów 18 czerwca, w biurze zawodów, które czynne będzie w godzinach od 9.30 do 10.45. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy rajdu przewidzieli dla jego uczestników szereg niespodzianek.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w piątej edycji rajdu Nordic Walking rozgrywanego w Jaworznie.