Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

IV Rajd Niepodległości

30 października 2012, 11:30

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Po ubiegłorocznym sukcesie Rajdu Niepodległości, jego organizatorzy z AutoMotoKlubu S4 z Sosnowca, postanowili w tym roku zorganizować kolejną edycję zabawy. Oprócz sportowych emocji dla kierowców i kibiców, w imprezie przewidziano także konkurencje dla całych rodzin i cykl dodatkowych atrakcji. Jedna z prób sportowych odbędzie się w Jaworznie, na terenie OWR Sosina.

Zawodnicy, którzy wystartują w rajdzie, będą mieli do pokonania 8 prób sportowych, w dwóch pętlach. Odcinki wyznaczono w trzech miastach - w Sosnowcu odbędzie się próba na Expo Silesia, w Jaworznie kierowcy ścigać się będą na terenie OWR Sosina, a w Mysłowicach na terenie hali sportowej i w parku Słupna.

- Po rozmowach z władzami miast należących do „Trójkąta Trzech Cesarzy” zdecydowaliśmy, że start i meta tegorocznego Rajdu będą miały miejsce przy Urzędzie Miasta Mysłowice - tłumaczą organizatorzy. - Nie zmienia się charakter imprezy, czyli dużo ścigania, różnorodność prób sportowych, wielkie emocje i jak zawsze u nas - atrakcyjne nagrody. Mamy nadzieję, że pobijemy ubiegłoroczną frekwencję i na starcie zobaczymy komplet 70 samochodów.

IV Rajd Niepodległości to także okazja do wspólnej zabawy dla całych rodzin. W imprezie będą mogły wziąć udział zespoły w składzie rodzic i dziecko (w wieku do 13 lat), które będą miały do zaliczenia kilka zadań. Ich wykonanie będzie potwierdzane na specjalnej karcie wydawanej w Biurze Rajdu, w Urzędzie Miasta w Mysłowicach - 11 listopada od godz. 9.00.

Wśród zadań dla drużyn rodzinnych znalazły się:

 1. Zadanie dla całej załogi- Wizyta w Biurze Rajdu, potwierdzona pieczątką z biura.
 2. Zadanie dla całej załogi -Wizyta w Mysłowickim Muzeum Miejskim, obejrzenie wystawy dotyczącej Trójkąta Trzech Cesarzy, potwierdzona pieczątką muzeum, tego dnia muzeum będzie bezpłatne.
 3. Zadanie dla całej załogi - Wizyta w Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, potwierdzona pieczątką muzeum, tego dnia muzeum będzie bezpłatne.
 4. Ćwiczenie dla rodzica, polegające na przejściu kilku kroków prosto w tzw. alkogoglach, czyli okularach imitujących stan po wypiciu alkoholu, potwierdzone specjalną naklejką, w ten sposób promujemy bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
 5. Ćwiczenie dla rodzica, polegające na sprawnej zmianie koła przy użyciu wkrętarki na specjalnym przyrządzie, potwierdzone specjalna naklejką.
 6. Zadanie dla dziecka- praca rysunkowa wykonana w Mysłowickim Domu Kultury, o tematyce rajdowej, więcej szczegółów w dniu rajdu, potwierdzone pieczątką Domu Kultury.

Karty z potwierdzeniem wykonania wszystkich zadań trzeba będzie dostarczyć w dniu imprezy do Mysłowickiego Domu Kultury do godziny 16.00. Tam też zostaną wręczone nagrody dla wybranych załóg, m.in. wejściówki do kina i kosmetyki samochodowe.

W czasie trwania Rajdu zaplanowane są także imprezy towarzyszące na mysłowickim rynku:

 • miasteczko rajdowe,
 • spotkanie z Rajdowym Samochodowym Mistrzem Polski Kajetanem Kajetanowiczem,
 • pokazy szkoły Bezpiecznej Jazdy,
 • rajd turystyczno- nawigacyjny,
 • pokazy ratowników medycznych, Straży Pożarnej,
 • pokazy samoobrony Straży Miejskiej
 • wystawa i pokaz filmu o Trójkącie Trzech Cesarzy w Muzeum Miejskim w Mysłowicach
 • wystawa fotografii rajdowej laureatów ubiegłorocznego konkursu i konkurs fotograficzny, więcej szczegółów wkrótce
 • zabawy i konkursy dla najmłodszych

Więcej o imprezie można dowiedzieć się u organizatora:

AutoMotoKlub S4
mail: biuro@s4.net.pl
tel. 695577233

www.rajdniepodleglosci.pl