Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

XII Memoriał Mirosława Stadlera za nami

29 lutego 2016, 15:26

Rozgrywki w ramach memoriału Mirosława Stadlera na stałe wpisały się już w kalendarz jaworznickich imprez sportowych i są jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w naszym mieście. W tegorocznej imprezie, która odbyła się w ubiegłą sobotę - 27 lutego - w hali widowiskowo - sportowej MCKiS, rywalizowało w sumie osiem drużyn, a po trofeum, po zaciętych i dramatycznych pojedynkach, sięgnęła ekipa Zgody Byczyna. 

Mirosław Stadler na przełomie lat 70-tych i 80-tych należał do najlepszych zawodników „Szczakowianki”, a następnie „Victorii” Jaworzno. W latach 1982- 85 był podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Jerzego Pesta, która w ekspresowym tempie po wygraniu swoich klas rozgrywkowych awansowała do II ligi, gdzie występowała w latach 1984-86. W późniejszych latach znakomity wychowawca oraz trener młodzieży. Jako szkoleniowiec wraz z Andrzejem Sermakiem wprowadził „Szczakowiankę” do ekstraklasy w 2002 roku. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 25 grudnia 2004 roku. Dla uczczenia pamięci, od 2005 roku organizowany jest memoriał Mirosława Stadlera.

Uroczystego otwarcia sobotniego memoriału dokonali Irena Wojtanowicz - Stadler, żona Mirosława Stadlera oraz Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzno Tadeusz Kaczmarek, a delegacja uczestników turnieju udała się na grób zmarłego - wybitnego zawodnika, trenera i wychowawcy, celem złożenia kwiatów. 

W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział nastepujące drużyny: Szczakowianka, Energetyk, „Ciężkowianka, Zgoda Byczyna, PSS „Salos”, „Victoria 1918”, mistrz jaworznickiej ligi futsalu PSV Podłęże oraz „Solidarność” ZG Sobieski. Pojedynki, najpierw rozgrywane w grupach a nastepnie systemem pucharowym, przyporzyły kibicom nie lada emocji, często kończąc się różnicą zaledwie jednej bramki. Po zaciętej rywalizacji w pierwszej fazie zmagań, do półfinałów awansowały team'y: Zgoda Byczyna i PSV Podłęże (Grupa A) oraz Salos i Energetyk (Grupa B).

W pierwszym półfinale kolejne celne trafienie Bartłomieja Kędzierskiego zapewniło awans do finału PSV, który zwyciężył „Salos” 1-0. W drugim spotkaniu półfinałowym w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się bezbramkowym remisem, zaś o wygranej zadecydowały rzuty karne, w którym klasę zaprezentował golkiper „Zgody” Jakub Jończyk broniąc dwa uderzenia graczy „Energetyka”. W „małym finale” Salos za sprawą celnego trafienia Gaja zapewnił sobie miejsce na najniższym miejscu podium.

W finale „Zgoda” zrewanżowała się PSV Podłęże za porażkę w grupie eliminacyjnej. O końcowym wyniku zadecydował precyzyjnie rozegrany rzut wolny po którym do siatki skierował piłkę Bartosz Kaźmierczyk. Ambitni zawodnicy z Podłęża w końcówce wprowadzili na plac gry lotnego bramkarza, walcząc do końca o zmianę rezultatu. Na 50 sekund przed końcem bezradnemu już golkiperowi „Zgody” w sukurs przyszedł słupek. Tym samym podopieczni Jacka Skopowskiego po raz trzeci w 12 letniej historii memoriału zostali triumfatorem imprezy.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczyli Irena Wojtanowicz- Stadler, prezydent Tadeusz Kaczmarek oraz zastępca dyrektora MCKiS Dariusz Chrapek. 

Pełną rozpiskę meczy i komplet wyników można znaleźć na stronie www.mckis.jaw.pl. Więcej zdjęć na facebookowym fanpagu miasta - MiastoJaworzno.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek