Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Narciarze odebrali puchary

10 lutego 2016, 10:17

179 zawodników z 24 placówek brało udział w tegorocznych Narciarskich Mistrzostwach Jaworzna Szkół w Slalomie Gigancie. Najlepsi narciarze odebrali nagrody indywidualne na stoku, natomiast we wtorek - 9 lutego - w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych ekip w klasyfikacji drużynowej.

Tegoroczne zawody odbyły się w czwartek - 4 lutego, ponownie w stacji narciarskiej Złoty Groń w Istebnej. Na stoku bawiło się w sumie ponad 200 osób z Jaworzna, gdyż oprócz samych startujących, nie brakło również kibicujących rodziców oraz nauczycieli.

Przed samym startem, każdy z zawodników miał czas na rozgrzewkę, obejrzenie trasy i opracowanie taktyki, tak aby zająć jak najlepsze miejsce w rywalizacji indywidualnej oraz w klasyfikacji drużynowej szkół. Początek zawodów nastąpił ok. godz. 11.00 a zmagania trwały aż do 15.00. Po dotarciu do mety, każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy znaczek oraz ciepły posiłek, a zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia była ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród dla najlepszych indywidualnie zawodników.

We wtorek - 9 lutego, odbyło się z kolei wręczenie pucharów w kategoriach drużynowych. W obecności Zastępcy Prezydenta Miasta Tadeusza Kaczmarka oraz przedstawicieli organizatorów - Oddziału PTTK w Jaworznie i Komisji Narciarskiej, Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie, puchary odebrali przedstawiciele szkół, które uzyskały najlepszy wynik zespołowy.

O tym, jak zaciętą rywalizację o pierwsze miejsca stoczyli młodzi jaworzniccy narciarze, może świadczyć fakt, że w kategoriach szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych o zwycięstwie drużynowym zadecydował tylko jeden punkt! Ostateczna klasyfikacja drużynowa wygląda następująco:

Szkoły podstawowe:

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 - 205 pkt

2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 14 - 204 pkt

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 - 199 pkt

Gimnazja:

1. miejsce Gimnazjum nr 4 – 162 pkt

2. miejsce Gimnazjum nr 1 – 155 pkt

3. miejsce Gimnazjum nr 9 – 145 pkt

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. miejsce – LO II - 159 pkt

2. miejsce – LO III - 158 pkt

3. miejsce – LO I - 127 pkt

Wyniki szczegółowe, także w klasyfikacji indywidualnej, zamieszczono na stronie Oddziału PTTK w Jaworznie: www.pttk.jaw.pl.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek