Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Spotkania na półmetku

25 października 2012, 14:05

Za nami dziewięć spotkań na temat nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Dotychczas mieszkańcy rozmawiali z prezydentem Pawłem Silbertem m.in. o sposobie pozbywania się odpadów, a także sprawach związanych z podłączeniem do kanalizacji, remontami dróg i innymi inwestycjami w dzielnicach. Kolejne spotkanie już w najbliższy piątek, 26 października na Podłężu.

Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszej części spotkań Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych lub jego zastępca Zbigniew Krepel szczegółowo omawiają zasady nowego systemu gospodarowania odpadami, który wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku. Mieszkańcy pytają głównie o zasady i założenia nowego systemu, sposób naliczania opłat, a także terminy składania deklaracji.

- Chcemy, by nowe zapisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach były jak najmniej kłopotliwe dla wszystkich. Jednak sprawne wdrożenie nowego systemu uzależnione jest również od wiedzy, jaką mieszkańcy na ten temat będą posiadać - tłumaczył prezydent Paweł Silbert. - Dlatego spotykamy się z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymują materiały informacyjne - ulotki na temat nowego systemu gospodarowania odpadami i deklaracje.

Dotychczas prezydent Paweł Silbert spotkał się już z mieszkańcami Ciężkowic, Długoszyna, Niedzielisk, Szczakowej, Pieczysk, Dąbrowy Narodowej, Osiedla Stałego i Podłęża. W najbliższy piątek, 26 października w Szkole Podstawowej nr 7 Prezydent Miasta jeszcze raz spotka się z mieszkańcami Podłęża i Leopoldu. 

Harmonogram spotkań z mieszkańcami w sprawie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi


 Osiedle
 
 Data  Miejsce

 Podłęże/Leopold
 
 26 października, godz. 17.00  Szkoła Podstawowa nr 7

 Podwale
 
 31  października, godz. 17.00  Szkoła Podstawowa nr 16

 Gigant
 
 7 listopada, godz. 17.00  Gimnazjum nr 3

 Stara Huta
 
 9 listopada, godz. 17.00  Gimnazjum nr 2

 Bory
 
 14 listopada, godz. 17.00  Szkoła Podstawowa nr 14

 Śródmieście
 
 16 listopada, godz. 17.00  Urząd Miejski, sala obrad

 Jeleń
 
 21 listopada, godz. 17.00  Szkoła Podstawowa nr 22

 Byczyna
 
 23 listopada, godz. 17.00  Klub Niko

 Jeziorki/Wilkoszyn
 
 28 listopada, godz. 17.00  Klub Kasztan

Powyższy harmonogram ma charakter poglądowy i może ulec zmianie w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności losowych. Każde spotkanie zostanie poprzedzone kampanią informacyjną w danym osiedlu z uwzględnieniem daty i miejsca spotkania, dlatego też apelujemy o baczne śledzenie tych informacji. Dotyczy to zwłaszcza osiedli, w których - z uwagi na ich wielkość - zaplanowano po dwa spotkania.