Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Weź udział w jaworznickiej "Piętnastce"

6 sierpnia 2015, 08:32

Zbliża się kolejna, jubileuszowa edycja jednej z najlepiej rozpoznawalnych imprez sportowych odbywających się w naszym mieście. W sobotę - 29 sierpnia - z parkingu przed halą MCKiS do piętnastokilometrowego biegu wystartują już po raz dwudziesty pasjonaci biegania z całej Polski i ze świata. Na krótszych dystansach zmagać się będą także najmłodsi adepci biegów, a dla mieszkańców Jaworzna i przedsiębiorców z naszego miasta przygotowano osobne klasyfikacje i nagrody.

Jaworznicka "piętnastka" skierowana jest przede wszystkim do amatorów i sympatyków biegów, a w szczególności do mieszkańców naszego miasta, którzy aktywnie i zdrowo chcą spędzić czas oraz sprawdzić swoje możliwości. Do udziału w zbliżających się zawodach organizatorzy zaprosili wszystkie osoby biegające dla zdrowia oraz trenujące biegi dla utrzymania dobrej kondycji i formy. Jedynym warunkiem uczestnictwa w Biegu jest ukończenie 16 lat oraz zgłoszenie się do zawodów, a w przypadku osób niepełnoletnich także zgoda rodziców. Podobnie jak na wcześniejsze edycje Międzynarodowego Biegu Ulicznego, także w tym roku, oprócz znanych polskich zawodników i zawodniczek, do Jaworzna przyjadą biegacze spoza naszego kraju. W ubiegłych latach na starcie zameldowali się m.in. reprezentanci Kenii, Włoch, Węgier, Ukrainy i Białorusi.

Aby uatrakcyjnić jubileuszowe, biegowe zmagania Miejskie Centrum Kultury i Sportu nieco zmodyfikowało trasę biegu, która w tym roku poprowadzona będzie dodatkowo przez nowoczesny i chętnie odwiedzany przez mieszkańców jaworznicki rynek. Nie zabraknie także atrakcji dla kibiców, dla których, na terenie miasteczka biegowego, przygotowano różnorodne strefy aktywności. Ponadto na trasie biegu zlokalizowane będą strefy kibicowania, w których dopingiem będzie można wspomagać biegnących, z kolei zmęczeni uczestnicy będą mieli do dyspozycji 5 punktów z wodą mineralną.

Atrakcje zaplanowano także po skończeniu zmagań sportowych. Po dekoracji każdy uczestnik biegu weźmie udział w jubileuszowym konkursie, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu komputerowego, RTV i AGD. A osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje jaworznickiej 15-tki otrzymają pamiątkowe statuetki.

Zgłoszenia do biegu głównego należy przesyłać drogą elektroniczną do 21 sierpnia poprzez strony www.mckis.jaw.pl, www.datasport.pl oraz www.maratonypolskie.pl. Każdy zawodnik, który w terminie zgłosi swoje uczestnictwo oraz uiści opłatę startową, otrzyma: okolicznościową koszulkę techniczną, profesjonalny ręcznik sportowca, odlewany medal z wizerunkiem Kazimierza Orła - jaworznianina, olimpijczyka, maratończyka i mistrza Polski w maratonie, a po biegu posiłek, który pozwoli zregenerować utracone siły.

Start zawodów spod hali MCKiS w centrum miasta zaplanowano na 29 sierpnia, na godzinę 16.00. Wcześniej zaplanowano także tradycyjny bieg dzieci i młodzieży, do którego zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów przed startem. Szczegółowy program i regulamin biegu dostępny jest na stronie www.bieg.mckis.jaw.pl. Honorowy patronat nad 20. Jubileuszowym Międzynarodowym Biegiem Ulicznym objął Prezydent Miasta.

Obrazek