Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Co z tym parkiem - debata publiczna

11 grudnia 2014, 09:41

W ubiegłym tygodniu zakończył się okres, w którym mieszkańcy Jaworzna mogli zgłaszać swoje uwagi i propozycje dotyczące przyszłości Parku im. Lotników Polskich na Osiedlu Stałym. Teraz czas na kolejny etap konsultacji społecznych w tej sprawie. W przyszły poniedziałek - 15 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się debata podsumowująca wyniki zbieranych ankiet.

Przypominamy, że już ponad rok temu poznano wstępne opinie jaworznian dotyczące "Parku Lotników". Ich pierwszym efektem jest powstający plac zabaw i trasa rowerowa. W trakcie realizacji jest także droga osiedlowa, która przebiega po śladzie dawnej kolejki. Aktualnie prowadzone są dalsze prace konsultacyjne mające na celu poznanie społecznych oczekiwań co do przyszłości parku.

Zgodnie z przyjętymi założeniem modernizacja parku odbywać się będzie etapami. Park ma być podzielony na kilka stref aktywności, aby spełnić oczekiwania osób w różnym wieku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powstanie tam nie tylko plac zabaw, ale także spokojne miejsce dla osób starszych oraz strefa aktywna dla osób uprawiających sport.

Niedawno mieszkańcy Jaworzna mogli zobaczyć makietę przedstawiającą jak będzie wyglądała strefa przeznaczona dla młodszych dzieci. Ta część placu będzie wyposażona w drewniane urządzenia nawiązujące do lotnictwa. Dzieci będą mogły tutaj m.in. wspiąć się do skrzydlatego domku na drzewie lub zwiedzać kadłub samolotu.

W strefie dla dzieci starszych zostaną zainstalowane najnowocześniejsze urządzenia do zabawy, m.in.: kostki i kule wspinaczkowe, huśtawka czteroramienna, równoważnia. Pomiędzy strefami dla dzieci zostaną zamontowane urządzenia rekreacyjne dla dorosłych, czyli popularna siłownia pod chmurką. Ćwiczący tutaj rodzice będą mogli doglądać bawiące się obok dzieci. W siłowni będzie dostępnych siedem urządzeń, m.in. kierownice, wioślarz, biegacz, wspinacz, narciarz.

Nowy plac zabaw powstanie na terenie obok amfiteatru, a wszystkie urządzenia do zabawy dzieci staną na bezpiecznej nawierzchni poliuretanowej. Teren zostanie ogrodzony i będzie monitorowany całodobowo. Dodatkowo zostanie zainstalowane oświetlenie, kosze na śmieci, ławki oraz stojak na rowery.

Przedstawienie wyników zbieranych ostatnio ankiet na temat przyszłości parków oraz dyskusja nad kierunkiem, w którym powinny podążać zmiany na tym terenie odbędzie się w poniedziałek - 15 grudnia, o godz. 17.30, w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

Postęp prac nad rewitalizacją parku można śledzić na facebookowym profilu - Mój jest ten kawałek parku.