Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Boulderingowcy wspięli się na szczyt

4 września 2014, 13:36

W ostatni weekend sierpnia na jaworznickim rynku po raz pierwszy rozegrano Puchar Polski Seniorów i Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzików w boulderingu. W zawodach na sztucznej ściance wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski oraz goście z Czech, a kibice mogli całość zmagań śledzić za pośrednictwem transmisji on-line.

Uczniowski Klub Sportowy K-2, główny organizator zawodów, który ma na swoim koncie liczne zawody w prowadzeniu i czasówkach, oprócz profesjonalnej, sztucznej ścianki wspinaczkowej Gato, zapewnił także doświadczoną obsługę, tzn. routtseterów i zawodowych sędziów. "Drogi" układali Grzegorz Karolak „Żółwiu”, Piotrek Suder oraz Piotrek Czarnecki, a zawody prowadził bardzo doświadczony sędzia Maciek Jankowicz. W organizacji imprezy pomagała także zaangażowana grupa stażystów i wolontariuszy.

Duże zainteresowanie imprezą oraz jej bardzo pozytywny odbiór, zarówno przez uczestników, jak i kibiców, spowodowały, że Grzegorz Tucki z UKS K-2 nie wyklucza kolejnych edycji podobnych zawodów.