Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zapisz się na III jaworznicki rajd Nordic Walking

23 maja 2014, 14:11

Już za niespełna miesiąc wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania czasu na łonie natury, będą mieli okazję do wspólnego "spaceru" po malowniczych terenach Geosfery. Na 21 czerwca (sobotę) zaplanowano bowiem III już edycję Rajdu Nordic Walking, który w ubiegłym roku przyciągnął prawie 200 uczestników. Zapisy dla chętnych do pojawienia się na starcie imprezy już ruszyły i potrwają do 13 czerwca.

Zawodnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie, będą mogli  pokonać jeden z dwóch przygotowanych dystansów. W zależności od indywidualnych możliwości, chęci i samopoczucia zawodnicy będą mogli wybrać pomiędzy odcinkiem ok 6 km oraz tym 9 kilometrowym. Kolejną innowacją będzie miejsce startu i mety marszu, gdyż w tym roku trasa będzie przebiegała wśród malowniczej przyrody Geosfery.
Choć rajd ma charakter czysto rekreacyjny to nad całością przedsięwzięcia czuwać będzie grupa wykwalifikowanych instruktorów, którzy będą udzielać cennych rad i wskazówek amatorom nordic walking.

- To nie kolejność na mecie będzie najważniejsza podczas naszej imprezy. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa oraz aktywne spędzanie wolnego czasu - podkreśla prezydent Dariusz Starzycki. - Chcielibyśmy żeby na starcie rajdu stanęły nie tylko osoby na co dzień trenujące "spacer z kijami", ale także ci, którzy przygodę z tym sportem dopiero rozpoczynają. A należy zaznaczyć, że nordic walking to zdecydowanie sport dla każdego - bez względu na płeć i wiek, tym bardziej, że nie obciąża on stawów, nie jest urazowy i nie wymaga drogiego, specjalistycznego sprzętu.

Dodatkową atrakcją III Jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, zarówno dla uczestników jak i tych, którzy przyjdą kibicować ich poczynaniom, będą stoiska, gdzie bezpłatnie będzie można wykonać badania m.in. poziomu cholesterolu, glikemii, ciśnienia krwi, wagi, BMI oraz tkanki tłuszczowej. Dla zawodników biorących udział w marszu przewidziano także konkursy z atrakcyjnymi upominkami.
Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do rajdu mogą skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie www.mckis.jaw.pl.

Każdy kto zgłosi się do imprezy w wyznaczonym przez organizatorów czasie przez panel zgłoszeniowy na stronie www.mckis.jaw.pl i ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Zawodnicy, którzy zgłoszą się w dniu zawodów otrzymają dyplom ukończenia.

Już wkrótce więcej szczegółów dotyczących imprezy.