Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Spływ kajakowy Trójkąta Trzech Cesarzy

13 maja 2014, 10:34

Spływy kajakowe to przede wszystkim doskonały sposób aktywnego spędzania wolnego czasu, ale również fajna przygoda w otoczeniu dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów. W całej Polsce ten rodzaj rekreacji cały czas się rozwija i cieszy coraz większą popularnością. Wkrótce także jaworznianie będą mogli spróbować swoich sił w zabawie z wiosłami.

Najpopularniejsze w naszym kraju imprezy kajakowe organizowane są głównie na dużych rzekach, takich jak Krutynia, Czarna Hańcza czy Brda. Nasz lokalny spływ został natomiast zaplanowany na Białej Przemszy i będzie przebiegał przez trzy miasta – Jaworzno, Mysłowice i Sosnowiec, czyli tzw. Trójkąt Trzech Cesarzy. Będzie to więc okazja nie tylko do poznania walorów krajobrazowych rzeki ale także przypomnienie sobie jej historycznego znaczenia.

Start, zaplanowanej na 31 maja imprezy, wyznaczono w Jaworznie, przy moście na ul. Batorego, w pobliżu rowerowego punktu odpoczynkowego, na godz. 10.00. Meta z kolei została umiejscowiona w Sosnowcu, na Niwce-Modrzejów, przy Pomniku Trzech Cesarzy. W sumie trasa spływu będzie miała 10 km długości a jej spokojne pokonanie powinno zająć ok. 4 godzin.

Udział w imprezie mogą wziąć wszystkie osoby, które ukończyły 15 rok życia. Na starcie spływu można pojawić się z własnym kajakiem i - obowiązkowym - kapokiem lub skorzystać ze sprzętu udostępnianego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Zgłoszenia do spływu można dokonać do 26 maja 2014 r. poprzez FORMULARZ zgłoszeniowy na stronie www.mckis.jaw.pl.

Zgłoszenia do spływu muszą dokonać wszyscy uczestnicy, bez względu na to czy będą płynąć na własnym sprzęcie, czy skorzystają z kajaków udostępnionych przez organizatora. W tym drugim przypadku lista startowa będzie zamknięta jednak po wyczerpaniu limitu 30 dwuosobowych kajaków, czyli 60 osób, a o udziale będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny, a na mecie spływu, na wszystkich uczestników, będzie czekał posiłek regeneracyjny oraz specjalny certyfikat imprezy.

Szczegółowe informacje na temat spływu można znaleźć w REGULAMINIE imprezy.

Serdecznie zapraszamy!