Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Roberta Kopytka

7 maja 2014, 11:43

7 stycznia 2011 roku, po długiej walce z nowotworem, odszedł od nas wspaniały człowiek - Robert Kopytek. Aby uczcić pamięć o tym znakomitym pięściarzu i trenerze każdego roku w Jaworznie organizowany jest Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, jego imienia. Swoją obecność na tegorocznych zawodach potwierdził m.in. były zawodowy mistrz świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej - Tomasz Adamek!

Robert Kopytek jako pięściarz i trener był przez ponad trzydzieści lat związany z jaworznickim boksem. Trenował m.in. takich pięściarzy jak Proksa, Młodziński, Hajduk, Szumilas, Skalny, Kołacz, Gajęcki, Klóska, Wróbel i Nowatkowski. Wielu z wychowanków Roberta Kopytka reprezentuje obecnie barwy jaworznickiego Jawor Team-u. Dla wielu bokserów, szczególnie młodych, był jak drugi ojciec.

W tym roku na kibiców i sympatyków pięściarstwa czekają dwie duże niespodzianki! Pierwszą z nich jest wizyta najlepszego obecnie polskiego pięściarza Tomasza Adamka. Mistrz przyjechał do Jaworzna już we wtorek - 6 maja i odwiedził na treningu młodych, jaworznickich sportowców z Jawor Team-u. Obiecał także, że podczas sobotniej gali, będzie obecny na trybunach hali widowiskowo-sportowej MCKiS i będzie dopingował naszych pięściarzy.

Druga niespodzianka dotyczy z kolei samej formuły IX MTB im. Roberta Kopytka. Tym razem, zamiast standardowego 3-dniowego turnieju dla młodzieży, odbędzie się wielka, jednodniowa gala bokserska, podczas której pięściarze Jawor Team-u skrzyżują rękawice w rewanżowym meczu z ekipą z Irlandii. Warto przypomnieć, że pierwsze starcie obu reprezentacji zakończyło się remisem 10:10. W najbliższą sobotę na wszystkich uczestników, oprócz 12 pojedynków z udziałem bokserów z Jaworzna i Irlandii, będzie czekało także wiele dodatkowych atrakcji.

Na galę zapraszamy w sobotę - 10 maja - na godz. 18.00 do hali widowiskowo-sportowej MCKiS w centrum miasta. WSTĘP WOLNY!

A tak Turniej wyglądał w zeszłym roku: