Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Integracja dróg dla rowerów

31 stycznia 2014, 14:05

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

fot. © lassedesignen - Fotolia.com

W Jaworznie jest dzisiaj bardzo wielu pasjonatów turystyki rowerowej. Dzięki gęstej sieci szlaków, mogą oni bez przeszkód oddawać się rekreacji na dwóch kółkach, jednak potencjał naszego miasta jest dużo większy, podobnie zresztą jak potrzeby i oczekiwania rowerzystów. Wszystkich zainteresowanych rozwojem infrastruktury rowerowej w Jaworznie zapraszamy do wspólnych konsultacji.

Spotkanie inaugurujące przygotowania projektu unijnego pn."Integracja dróg dla rowerów w Jaworznie" odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 15.30, w Wydziale Inwestycji Miejskich. Będzie to jednocześnie szansa na omówienie obecnego stanu jaworznickich szlaków i ścieżek rowerowych, a także opracowanie zarysu rozwoju infrastruktury rowerowej w naszym mieście.

- W badaniach ankietowych zapytaliśmy mieszkańców co jest potrzebne, by rowery zaczęto wykorzystywać jako codzienny środek lokomocji. Odpowiedź była oczywista - przesiądziemy się na rowery wtedy, gdy będzie w mieście odpowiednia infrastruktura - wyjaśnia Tomasz Tosza z Wydziału Inwestycji Miejskich

Założenie jest takie, by w 2020 roku nawet kilkanaście procent podróży mogło się odbywać dzięki jednośladom. Aby jednak mająca powstać infrastruktura spełniała wszelkie oczekiwania rowerzystów musi powstać przy udziale obywateli Jaworzna i pasjonatów rowerów. Pierwszym krokiem będzie narysowanie i przedyskutowanie najbardziej optymalnego układu dróg dla rowerów, spajającego miasto w zwarty układ transportowy.

Na pierwsze rozmowy na ten temat zapraszamy do sali konferencyjnej przy ul. Plac Górników 5, w czwartek - 6 lutego, o 15.30.