Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

V Ogólnopolski Turniej Fan Clubów w Futsalu

22 stycznia 2014, 08:57

www.mckis.jaw.pl

www.mckis.jaw.pl

W ubiegły weekend w Jaworznie rozegrano kolejną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Futsalu Fan Clubów Zespołów Europejskich. Od kilku lat impreza ta cieszy się dużą popularnością fanów futbolu, w tym roku do zmagań przystąpiło 11 drużyn złożonych z kibiców wielu europejskich zespołów.

W pierwszym etapie rozgrywek drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup eliminacyjnych, w których walczyły o awans do półfinałów. Jak się okazało poziom gry w tegorocznym turnieju stał na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie. Po kilku kolejkach nie sposób było przewidzieć, które drużyny awansują do finałowej czwórki. Po meczach grupowych, a przed rozegraniem meczów półfinałowych zaplanowano mecze o miejsca 5-10. W meczu o 9. miejsce Toon Army Poland pokonało 2:0 drużynę VFL Bochum. W meczu o 7. miejsce lepszą okazała się pierwsza drużyna Inter FDP 1, która dopiero w karnych pokonała 5:4 swoją drugą drużyną Inter FDP 2. Z kolei w meczu o 5. miejsce Milan Club Polonia 2 pewnie pokonał zespół MUSC PL w stosunku 3:1.

W pierwszym półfinałowym pojedynku zmierzyły się dwa zespoły kibicujące drużynie FC Barcelona. Zwycięsko z tej potyczki wyszła FC Barca Polska, która pokonała FC Barcelonę Śląscy Cules 2:0. W drugim półfinale po bardzo wyrównanym meczu Milan Club Polonia 1 pokonał Valencie w karnych 2:1. W meczu o 3. miejsce Valencia po zwycięstwie 1:0 pokonuje FC Barcelonę Śląscy Cules.

W wielkim finale spotkały się zatem ekipy FC Barca Polska oraz Milan Club Polonia 1. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, a o tym kto zajmie 1. miejsce w turnieju miały zdecydować rzuty karne. Zimną krew wykazali zawodnicy Barcy wygrywając finał tegorocznej imprezy.

Najlepszym drużynom Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek wręczył nagrody w postaci pucharów, dyplomów a także nagrody dla najlepszego strzelca i bramkarza turnieju. Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą trzeba zwrócić uwagę jest fakt, iż zespoły w fantastyczny sposób odniosły się do hasła "fair play" grając i zachowując się zgodnie z jego zasadami. Dzięki temu turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze.