Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Wodociągowcy dokopali się do srebra!

28 listopada 2013, 11:55

W rozgrywanych w Kielcach, IX Mistrzostwach Polski Firm Komunalnych, Wodociągowych i Ciepłowniczych w halowej piłce nożnej, Pracownicy jaworznickiego MPWiK wywalczyli tytuł Wicemistrza Polski. Nasza drużyna tym samym dopisała kolejny rozdział do swojej bogatej w sukcesy historii.

W pierwszym dniu mistrzostw nasi zawodnicy gładko awansowali z grupy do dalszych rozgrywek. Drugi dzień to już mecze rozgrywane systemem pucharowym więc każdy mecz był ważny, gdyż przegrywający odpadał z dalszej rywalizacji.

W ćwierćfinale przeciwnikiem naszej ekipy był SEC Szczecin. Jaworznianie, w tym decydującym o awansie do strefy medalowej meczu, nie dali rywalowi żadnych szans i pewnie zwyciężyli 4:0. Mecz półfinałowy to z kolei "bój", z odwiecznym w ostatnim czasie rywalem, drużyną PWiK Inowrocław. To przeciwnik, z którym nasz MPWiK potyka się regularnie w walce o czołowe lokaty. Mecz ubiegłorocznych finalistów mistrzostw nie zawiódł, był bardzo emocjonujący i do ostatniej sekundy zawodnicy obu drużyn walczyli o korzystny dla swojej ekipy wynik. Po końcowym gwizdku cieszyli się jednak już tylko jaworznianie, którzy zwyciężając 3:2 nie tylko odegrali się za ubiegłoroczną porażkę, ale również awansowali do ścisłego finału mistrzostw.

W finale czekała drużyna PKP Energetyka Gliwice, która po meczach eliminacyjnych uznawana była za jednego z faworytów turnieju. Jej atutem był przede wszystkim wyrównany skład i wielu zawodników na co dzień uprawiających futsal. Potwierdzenie powyższych faktów znalazło odzwierciedlenie w meczu finałowym. Widać było, że gliwiczanie dysponujący "szeroką" kadrą zachowali więcej sił co w końcowym rozrachunku spowodowało, że mimo walki i ambitnej postawy, nasi zawodnicy "dokopali" się tylko/aż do tytułowego srebra (3:1).

Bardzo dobra postawa naszej drużyny znalazła odbicie w wyróżnieniach indywidualnych przyznawanych przez organizatora mistrzostw. Królem strzelców mistrzostw został Adrian Wojtaszak (16 bramek), natomiast Maciek Żak został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

W dwudniowych zmaganiach jaworznickie wodociągi reprezentowali - Maciej Żak, Grzegorz Adwent, Grzegorz Waligóra, Marcin Pedyński, Jacek Wróbel, Mariusz Suwaj, Piotr Lichota, Michał Golasowski, Tomek Knapik, Adrian Wojtaszek.

Gratulujemy!