Spotkanie autorskie z ks. Tomaszem Bajerem i Katarzyną Dybeł

29 maja 2018, 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna

Spotkanie autorskie z ks. Tomaszem Bajerem i Katarzyną Dybeł

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Radni Dawid Domagalski i Jerzy Nieużyła zapraszają na spotkanie z ks. Tomaszem Bajerem i Katarzyną Dybeł, autorami publikacji pt. "Dobrze używałeś kapłaństwa mój bracie. Księża Stanisław i Andrzej Bajerowie: świadectwo życia, świadectwo epoki".

"Przyszło im żyć i pełnić posługę kapłańską w okresie dwóch wielkich terrorów: koszmaru II wojny światowej oraz ciemnych latach PRL-u. W tym trudnym okresie dziejów okazali się niezłomni, dla wielu stali się oparciem, symbolem wierności Bogu i człowiekowi mimo szykan, prześladowań, gróźb i prób zastraszenia ze strony panujących wówczas nieludzkich systemów. Całą postawą ukazywali, że „wolność jest w nas”, że Bogu należy się pierwsze miejsce w życiu człowieka, i że człowiek, jak naucza Sobór Watykański II, jest drogą Kościoła"". Tak o bohaterach książki w Przedmowie napisał kard. Stanisław Dziwisz.
/źródło: http://www.muzeum.jaw.pl/mmj/dobrze-uzywales-kaplanstwa-moj-bracie/

Wydarzenie odbędzie się 29 maja o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej.