Spotkanie z cyklu "Twórcy i ich dzieła"

17 kwietnia 2018, 16:30, Miejska Biblioteka Publiczna

Spotkanie z cyklu Twórcy i ich dzieła

Spotkanie z cyklu "Twórcy i ich dzieła"

17 kwietnia o godz. 16.30, zapraszamy na ostatni wieczór spędzony w towarzystwie wybitnej aktorki - Meryl Streep. Spotkanie poświęcone zostanie adaptacjom sztuki Johna Patricka Shanleya, za którą autor otrzymał w 2005 roku teatralnego Pulitzera. Nagrodzonym tekstem zainteresował się m.in. Roman Polański, który wystawił w Paryżu jego francuską wersję. W Polsce z dużym powodzeniem był grany w warszawskim Teatrze Polonia.

Akcja dramatu rozgrywa się w 1964 r. w katolickiej szkole w Bronksie. Placówkę prowadzi twardą ręką siostra zakonna, która na bazie podejrzeń buduje oskarżenia wobec cieszącego się sympatią uczniów księdza.

Wśród uczestników wydarzenia, zorganizowanego w ramach cyklu "Twórcy i ich dzieła", tradycyjnie rozlosowane zostanie podwójne zaproszenie do Teatru Korez w Katowicach.