Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Dożynki Miejskie 2013

10 września 2013, 08:25

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się już w najbliższą niedzielę, 15 września w klubie "Niko" w Byczynie.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Byczynie (początek o godz. 15.00). Po Mszy nastąpi przemarsz uczestników z udziałem orkiestry dętej pod pobliski Klub "Niko”. Tam odbędzie się okolicznościowy program, na który złożą się: obrzędy dożynkowe, występy zespołów śpiewaczych, prezentacje ludowej twórczości artystycznej i wystawa płodów rolnych. Ponadto moc atrakcji czekać będzie na najmłodszych m.in. malowanie twarzy oraz dmuchańce. Dodatkowo będzie można także obejrzeć wystawę fotografii Andrzeja Gontarza oraz spróbować słodkości z ciastkarni Stefanka. Tegoroczne Dożynki zakończy zabawa taneczna.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.