Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Festiwal Energii w nowej odsłonie

30 maja 2013, 13:59

Lady Pank, Kult, Zakopower, Paweł Kukiz, Enej i LemON - to tylko część wykonawców, których będzie można zobaczyć podczas tegorocznej edycji Festiwalu Energii. Tym razem Festiwal będzie trwał aż trzy dni - od 19 do 21 lipca - i ponownie odbędzie się na Sosinie. Publiczności zaprezentuje się w sumie około 20 zespołów.

- Szukaliśmy dla Festiwalu nowej formuły - mówi Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - W tym roku proponujemy nie jeden, ale aż trzy dni energetycznych koncertów. Po dwóch latach przerwy Festiwal wraca na Sosinę, która jest idealnym wręcz miejscem do organizacji tego typu przedsięwzięcia.

Głównym organizatorem i producentem Festiwalu Energii jest firma Arena.

- Festiwal ma już swoją markę i jest rozpoznawalny w regionie. Zaproponowaliśmy zmianę formuły, poszerzyliśmy ofertę muzyczną. Jestem przekonany, że absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Paweł Szczerbiński, prezes Areny.

Podczas Festiwalu Energii Jaworzno 2013 zagra w sumie około 20 zespołów. Z całą pewnością wystąpią: Lady Pank, Kult, Zakopower, Paweł Kukiz, Enej, LemON, KSU, Totentanz, Farben Lehre, Raggafaya, Pajujo, Zabili mi żółwia oraz dwa jaworznickie zespoły - Antyteza i Załoga Andrzeja. Paweł Szczerbiński zapewnia, że w rękawie ma jeszcze kilka asów.

- Lista zespołów na Festiwal nie jest zamknięta. Wciąż rozmawiamy z kilkoma wykonawcami i mam nadzieję, że wkrótce fanów muzyki pozytywnie zaskoczymy - podkreśla prezes Areny.

Fani muzyki z całą pewnością pozytywnie zaskoczeni będą także ceną biletów. Karnet na wszystkie trzy dni w przedsprzedaży kosztuje tylko 60 zł. W dniu imprezy trzeba będzie zapłacić 10 zł więcej. Z kolei koszt biletu jednodniowego to 25 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu Festiwalu. Dzieci do lat 7 mają wstęp wolny. Bilety można kupić m.in. za pośrednictwem strony: www.ticketpro.pl, a od 1 lipca także w specjalnym punkcie sprzedaży przed Halą Widowiskowo-Sportową MCKiS.

Wzorem lat wcześniejszych w rejonie Sosiny zorganizowane zostaną specjalne parkingi, będą także specjalne "festiwalowe" autobusy.

Wszystkie szczegóły na temat Festiwalu, biletów oraz dojazdu już od poniedziałku - 3 czerwca będzie można znaleźć na stronie internetowej www.festiwalenergii.pl.