Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Chcemy do szkoły - uczniowie i nauczyciele SP7 we wspólnym utworze

9 kwietnia 2020, 11:42

Chcemy do szkoły - uczniowie i nauczyciele SP7 we wspólnym utworze

Chcemy do szkoły - uczniowie i nauczyciele SP7 we wspólnym utworze

Wyjątkowy utwór powstał dzięki inicjatywie nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaworznie, którzy śpiewająco przyznają, że chcieliby już wrócić do szkolnych klas.

"Chcemy do szkoły", to piosenka, do której muzykę oraz tekst stworzył Zdzisław Pyter, nauczyciel w SP7. W aranżację włączył się również muzyk i nauczyciel, Piotr Krawczyk, a w nagranie teledysku zaangażowali się uczniowie i nauczyciele z "siódemki". W utworze wykonawcy wyznają, że chcą już wracać do "do zwykłych lekcji, do zwykłej nudy". Jak zaznacza autor piosenki, który odpowiedzialny jest również za mix dźwięku i realizację teledysku, zarówno kadra pedagogiczna jak i uczniowie są już trochę zmęczeni zdalną formą pracy, która oczywiście generuje pewne uciążliwości i, przede wszystkim, ogranicza kontakty między społecznością szkolną. Dlatego wszyscy bardzo pozytywnie zareagowali na propozycję nagrania wspólnej piosenki.

- Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardo chętnie włączyli się w ten projekt, nikogo nie trzeba było długo namawiać. Po pokonaniu kilku problemów technicznych udało się w parę dni zmontować klip i chyba wszyscy jesteśmy całkiem zadowoleni z efektu - mówi autor utworu.

Zdzisław Pyter, na co dzień polonista i nauczyciel wspomagający w Szkole Podstawowej nr 7 jest również muzykiem i autorem tekstów w zespole Zipnotics, w którym pokazuje, że warto w muzyce próbować nowych, niekoniecznie oczywistych dróg. Ta jaworznicka kapela wyróżnia się świetnymi, inteligentnymi i zabawnymi tekstami, ciekawymi kompozycjami i aranżacjami na granicy gatunków oraz wyjątkowym wokalem.

Okres epidemii zmusił wiele osób do pozostania w domach, ale też okazał się czasem, który bardzo pobudził naszą kreatywność. W sieci możemy znaleźć mnóstwo ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest jaworznicka akcja #UdomowionaKultura. Artyści i instruktorzy naszych instytucji kultury prezentują w mediach społecznościowych realizowane wcześniej spektakle czy koncerty i pokazują zupełnie nową twórczość . #UdomowionaKultura, to też bajki i zajęcia dla dzieci, warsztaty artystyczne i rękodzielnicze oraz mnóstwo innych propozycji, które świetnie pokazują pokłady kreatywności pracowników jaworznickich artystów i instruktorów kultury. Warto uważnie śledzić konta na profilach społecznościowych naszych instytucji (Teatr Sztuk w Jaworznie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, "eM Band", "Archetti", Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Muzeum Miasta Jaworzna),  oraz ich strony internetowe gdzie cyklicznie udostępniane będą kolejne wydarzenia i premiery.