Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Świąteczny grudzień na Rynku!

5 grudnia 2019, 13:36

Świąteczny grudzień na Rynku!

Świąteczny grudzień na Rynku!

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, Jarmark Bożonarodzeniowy, a także Betlejemskie Światło Pokoju - w grudniu czeka nas cykl imprez, które wprowadzą w okres Bożego Narodzenia.

W najbliższą niedzielę, 8 grudnia w godz. 16:00 - 19.00 na jaworznicki Rynek zawita Święty w czerwonym wdzianku, na którego czekają z utęsknieniem wszystkie dzieci. Oprócz wizyty Świętego, na którego przybycie dzieci wyczekiwały cały rok, pojawi się szereg atrakcji, wśród których wymienić można Karuzelę Wenecką czy Śnieżną Kulę. Przygotowane atrakcje niejednego wprawią w iście świąteczny nastrój i wywołają uśmiechy na twarzach małych i dużych. Grzeczni mogą liczyć na prezenty od Św. Mikołaja, a także na słodki poczęstunek i rozgrzewającą herbatę. Na scenie odbędą się świąteczne występy maluchów z jaworznickich przedszkoli nr 10 i nr 12 oraz niezwykle utalentowanych podopiecznych Fabryki Talentów, a punktualnie o godz. 16.00 rozbłyśnie wielka przepiękna choinka.

W sobotę, 14 grudnia na Rynku zagości tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. Od godz. 9:00 swoje stanowiska handlowe będą wystawiać uczniowie jaworznickich szkół i członkowie stowarzyszeń. Jak zawsze na tej imprezie będzie się można zaopatrzyć w ręcznie robione ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne, wypieki i wiele innych. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież z jaworznickich szkół. Uwaga -  odwiedzający jarmark będą mieli możliwość zdobycia żywej choinki (ilość ograniczona).

A w niedzielę, 22 grudnia o godz. 17.00 harcerze z jaworznickiego Hufca ZHP przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju. Światło harcerze i skauci ze wszystkich krajów przynoszą prosto z Groty Narodzenia Pańskiego. Jest symbolem pokoju i nadchodzących świąt. Tego dnia na Rynku planowane jest też wspólne kolędowanie i żywa szopka.

Serdecznie zapraszamy!

Obrazek