Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Winylowi "Sułtani swingu" w bibliotece

16 maja 2019, 13:22

fot. dr inż. Bogusław Ziębowicz zachęca do słuchania muzyki z płyt winylowych

fot. dr inż. Bogusław Ziębowicz zachęca do słuchania muzyki z płyt winylowych

Kolejne spotkanie pod hasłem "Dobry wieczór z płytą winylową. 3 płyty na 33 i 1/3 obrotu" odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w piątek, 24 maja. To bardzo ciekawy, autorski cykl spotkań zaproponowany przez miłośnika czarnych krążków, dra inż. Bogusława Ziębowicza.

Do tej pory mogliśmy w naszej książnicy posłuchać płynącej z winyli muzyki zespołów Pink Floyd oraz The Beatles. Tym razem bohaterami spotkania będą sułtani swingu, Dire Straits. Dr Ziębowicz nie tylko prezentuje gościom twórczość wybranych przez siebie tuzów muzyki rozrywkowej, fantastycznie komentując odtwarzane utwory. Zachęca też do słuchania muzyki z płyt winylowych.

- Ludzie oczekują od życia czegoś więcej, niż tylko łatwego, szybkiego podejścia do wielu spraw. Bardzo szybko możemy sobie kupić cokolwiek i korzystać z tego. Płyta winylowa ma natomiast to do siebie, że możemy ją celebrować. A jest dziś taka potrzeba. Poza tym ludzie, którzy obecnie słuchają płyt, często dzięki temu wracają do czasów, kiedy byli młodzi, piękni i świat stał przed nimi otworem. Dziś maja czas, pieniądze i chęć przeżywania swojego życia jakoś pełniej - twierdzi dr inż. Bogusław Ziębowicz.

Spotkanie z winylami rozpoczyna się o godz. 17.00.