Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Koncert Noworoczny za nami

15 stycznia 2019, 10:25

Koncert Noworoczny za nami - fot. MCKiS Jaworzno

Koncert Noworoczny za nami - fot. MCKiS Jaworzno

XVIII Koncert Noworoczny pt. "Koncert Wiedeński i Przeboje świata" za nami. Tym razem na scenie wystąpili światowej klasy muzycy Narodowej Filharmonii Lwowskiej INSO pod batutą Johanna Kruka. Koncert uświetnili soliści z grupy Quatro Voce oraz tancerze baletu. Życzenia noworoczne zebranym złożył Prezydent Miasta Paweł Silbert.

W tym roku, z uwagi na remont Hali Widowiskowo - Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, XVIII Koncert Noworoczny po raz pierwszy odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury. W minioną niedzielę, 13 stycznia 2019 r. artyści wystąpili na scenie dwukrotnie - o godz. 16.00 i 19.00.

Koncert Noworoczny był niesamowitą podróżą do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewały najpiękniejsze arie i duety. Artyści, którzy zaprezentowali się w Jaworznie, to laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. W repertuarze jaworznickiego Koncertu Noworocznego znalazły się popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek, jak: "Zemsta Nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Baron Cygański" czy "Wesoła Wdówka". Publiczność usłyszała między innymi walc "Nad pięknym, modrym Dunajem", arie "Wielka sława to żart" i "Usta milczą, dusza śpiewa".

Koncert swoim charakterem nawiązywał do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów. Na kolejny zapraszamy za rok!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek