Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Koncert Noworoczny 2019

31 grudnia 2018, 10:33

Koncert Noworoczny 2019 - fot. MCKiS Jaworzno

Koncert Noworoczny 2019 - fot. MCKiS Jaworzno

Już po raz osiemnasty jaworznianie uczestniczyć będą mogli w Koncercie Noworocznym. Tym razem na scenie wystąpią światowej klasy muzycy Narodowej Filharmonii Lwowskiej INSO pod batutą Johanna Kruka. Koncert uświetnią soliści z grupy Quatro Voce oraz tancerze baletu.

W tym roku, z uwagi na remont Hali Widowiskowo - Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, XVIII Koncert Noworoczny po raz pierwszy odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury. 13 stycznia 2019 r. artyści wystąpią na scenie dwukrotnie. Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 16.00, a drugi o 19.00.

Organizatorzy zachęcają, by wspólnie wybrać się w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie i duety. Artyści, którzy zaprezentują się w Jaworznie, to laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. W repertuarze jaworznickiego Koncertu Noworocznego znalazły się popisowe arie i duety z najsłynniejszych operetek, jak: "Zemsta Nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Baron Cygański" czy "Wesoła Wdówka". Publiczność usłyszy między innymi walc "Nad pięknym, modrym Dunajem", arie "Wielka sława to żart" i "Usta milczą, dusza śpiewa".

Koncert swoim charakterem nawiązywać będzie do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów.

- Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które serdecznie zapraszamy - zachęcają organizatorzy.

Bilety na to wydarzenie artystyczne rozchodzą się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki". Ostatnie można jeszcze kupić przez stronę internetową bilety.mckis.jaw.pl lub w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Inwalidów Wojennych 2), od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 20.00. Koszt 90 zł.

Na ten wyjątkowy koncert zapraszają:Prezydent Miasta Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Więcej na www.mckis.jaw.pl