Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Zalecenia Ministerstwa Zdrowia
- materiał informacyjny w sprawie koronawirusa
>
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Klucze do 90 mieszkań JTBS wręczone

13 listopada 2018, 14:41

Klucze do 90 mieszkań JTBS wręczone

Klucze do 90 mieszkań JTBS wręczone

We wtorek, 13 listopada br. przekazano 90 kluczy do mieszkań na wynajem zrealizowanych - przez jaworznicki TBS Sp. z o.o. - dzięki wykorzystaniu "finansowania zwrotnego" będącego rządowym programem wspierania rozwoju budownictwa czynszowego. Nowym mieszkańcom Osiedla Sfera gratulowali m.in. Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz jego zastępca Monika Bryl.

Wśród gości zaproszonych na rozdanie kluczy znaleźli się również dotychczasowy Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek, Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki, Senator RP Michał Potoczny, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie Wiesław Więckowski oraz przedstawiciele spółek miejskich. Podczas uroczystości mieszkańcy odebrali klucze do 90 mieszkań, w których już od teraz mogą rozpoczynać remonty.

Osiedle SFERA II jest kontynuacją inwestycji, która zakłada budowę 400 mieszkań i 800 miejsc parkingowych. Do tej pory w Osiedlu SFERA oddano już do użytku 84 mieszkania czynszowe i 23 własnościowe. Mieszkania przekazywane są w stanie "pod klucz", a najemcy sami dobierają elementy wykończeniowe lokali [jak np. płytki ścienne i podłogowe, panele czy typ kuchenki elektrycznej (wolnostojąca lub do zabudowy)] bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Wkład mieszkaniowy, zwany partycypacją, w przypadku II etapu wynosił 760 zł/m2, a czynsz (bez mediów) plasuje się na poziomie 10,60 zł/m2.

Jest położone w centralnej części Jaworzna w pobliżu Ośrodka Edukacji Geologicznej GEOSFERA (niezwykle popularnego w regionie miejsca rekreacyjnego dla rodzin). Osiedle jest wyposażone w bardzo dobry dojazd zarówno do Centrum miasta, jak i sąsiednich dzielnic, który to dojazd zapewniają nowe połączenia drogowe oraz nowoczesne elektryczne autobusy PKM. Dodatkowo, do osiedla prowadzą bezpieczne ścieżki rowerowe.

SFERA to zespół domów wielorodzinnych - 6 i 11 mieszkaniowych, z dużymi balkonami i tarasami na parterach. W ww. budynkach znajdują się przestronne i funkcjonalne mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. W ramach tego przedsięwzięcia powstają także place zabaw i siłownia "pod chmurką". Mieszkańcy mają również możliwość korzystania z szybkiego Internetu doprowadzonego światłowodami.

W ramach współpracy jaworznickiej TBS Sp. z o. o. z Muzeum Miasta Jaworzna i Akademią Sztuk Pięknych osiedle jest miejscem ekspozycji unikatowych instalacji artystycznych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek