I Jaworznickie Prezentacje Bibliotek Szkolnych

12 kwietnia 2018, 16:00

I Jaworznickie Prezentacje Bibliotek Szkolnych

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza biblioteki szkolne do udziału w I Jaworznickich Prezentacjach Bibliotek Szkolnych. Wydarzanie ma na celu upowszechnianie literatury, rozwijanie kompetencji czytelniczych, popularyzację kultury piśmienniczej.

Impreza, zorganizowana 10 maja br. w ramach Tygodnia Bibliotek oraz w nawiązaniu do obchodów rocznicowych odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie stanowiła okazję do integracji jaworznickiego środowiska bibliotekarskiego na rzecz propagowania tradycyjnej książki jako ważnego narzędzia, w procesie edukacji i wychowania dzieci. Biblioteki, prowadząc zróżnicowaną działalność dla najmłodszych, nie zawsze mają możliwość prezentacji swojej oferty. Zorganizowane przez nas przedsięwzięcie pozwoli na wymianę doświadczeń oraz przedstawienie, w atrakcyjnej wizualnie formie, specyfiki poszczególnych placówek, a także stosowanych środków i narzędzi metodycznych.

Tegoroczne wydarzenie, które objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Paweł Silbert, odbędzie się pod hasłem: "Patriotyzm dzisiaj. Biblioteki w 100. Rocznicę odzyskania niepodległości".

Podczas imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach edukacyjno-rozrywkowych, a także skorzystać z porad specjalistów z zakresu m.in.: logopedii, psychologii i pedagogiki - ta część spotkania będzie miała charakter otwarty.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 27 kwietnia br., w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej, tel. 32 751 91 92 wew. 220, adres e-mail: dzieciaki@biblioteka.jaw.pl