Zaduszki Jazzowe 2017

5 października 2017, 09:25

Zaduszki Jazzowe 2017

Już 2 listopada br. podczas Zaduszek Jazzowych 2017 wystąpi Duet Myrczek & Tomaszewski. Tworzą go młodzi, ale uznani już w Polsce i na świecie muzycy jazzowi: wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski.

Koncert odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków (ul. Inwalidów Wojennych 2, Jaworzno) o godzinie 18:00. Organizatorem 5. Zaduszek Jazzowych 2017 jest "eM Band" Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna. Bilety do nabycia w Biurze przy ul. Szczakowskiej 35, na stronie www.emband.sklep.pl oraz w serwisie www.kupbilecik.pl.

Pierwsza edycja Zaduszek Jazzowych zespołu eM Band odbyła się w 2013 roku a gościem specjalnym był trębacz Kevin Robinson. W kolejnych latach zaproszenie do koncertu przyjęli: Beata Przybytek - posiadająca jeden z najciekawszych jazzowych głosów , Krzysztof Herdzin - polski pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, multiinstrumentalist oraz pierwsza dama polskiego jazzu - Ewa Bem.

***

Wojciech Myrczek jest laureatem wielu prestiżowych nagród (I miejsce oraz nagroda publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013, Grand Prix w konkursie "Jazz Voices 2011", I miejsce w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" w 2007 roku). W swojej karierze współpracował z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia". Występował m.in. na festiwalach "The Hague Jazz" (Holandia), "BlueBoat" (Niemcy), Zamojskim Festiwalu Kultury im. Marka Grechuty czy Green Town of Jazz w Zielonej Górze. Jego śpiew cechuje z jednej strony przywiązanie do jazzowej tradycji, a z drugiej nowoczesne podejście do instrumentu, jakim jest ludzki głos. W 2010 roku nagrał album "Wojciech Myrczek Quintet - We'll Be Together Again".

Paweł Tomaszewski to zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych. W swojej karierze pracował z artystami z najwyższej półki, reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Występował u boku takich gwiazd jak: Maria Schneider, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Nigel Kennedy, Steve Logan, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Anna Serafińska, Mika Urbaniak, Piotr Wojtasik, Mieczysław Szcześniak, Halina Młynkowa, Ewa Uryga, Adam Bałdych.