Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Rozpoczął się Tydzień Seniora!

25 września 2017, 21:15

Rozpoczął się Tydzień Seniora!

Rozpoczął się Tydzień Seniora!

W poniedziałek, 25 września zastępcy prezydenta Monika Bryl i Tadeusz Kaczmaek przekazali jaworznickim seniorom symboliczny klucz do bram miasta. Tym samym w Jaworznie rozpoczęła się druga już edycja "Tygodnia Seniora". Po oficjalnej inauguracji wydarzenia, zgromadzeni w Hali Widowiskowo - Sportowej wzięli udział w koncercie piosenek Aleksandra Brzezińskiego.

Inicjatorką jaworznickiego "Tygodnia Seniora" jest Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl. Wydarzenie ma przypomnieć wszystkim mieszkańcom, że osoby starsze są równoprawnymi członkami lokalnej społeczności, mają swoje potrzeby i oczekiwania, często aktywnie uczestniczą też w życiu naszego miasta.

- Powodzenie i pozytywny odbiór ubiegłorocznej edycji wyraźnie pokazało, jak tygodniowe święto seniorów trafnie odpowiada na zapotrzebowania. Druga edycja święta to dla nas wyzwanie, aby zaproponować program jeszcze bogatszy i bardziej zróżnicowany niż poprzednio - mówi Zastępca Prezydenta Monika Bryl. - Jestem przekonana, że z zaproponowanych wydarzeń każdy senior w Jaworznie znajdzie coś dla siebie. Od 25 września do 1 października mieszkańcy będą mieli okazję wzięcia udziału m.in. w projekcjach filmowych, warsztatach, koncertach oraz wystawach. Zapraszam również w sobotę 30 września do kawiarenki seniora na pyszną kawę i ciastko. To będzie naprawdę miło spędzony czas - dodaje Zastępca Prezydenta Miasta.

Koncerty, wykłady i warsztaty, a także retro spektakl - to tylko część atrakcji, z których będą mogli już wkrótce skorzystać jaworznianie. W programie "Tygodnia Seniora" m.in. Obserwatorium dla Seniorów - wykłady/warsztaty, badania ZPO, koncert muzyki Leonarda Cohena w wykonaniu Jakuba Michalskiego; koncert Sylwii Pogwizd pn. "Dwie Anny" (Anna German i Anna Jantar), BODOCAFFE - spektakl muzyczny retro z międzywojennymi szlagierami filmowymi Eugeniusza Bodo, koncert "Archetti" - muzyka filmowa, koncert chóru "Sokół" oraz wystawy prac seniorów z jaworznickich organizacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek