Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Koncert zespołu Cracow Singers

8 września 2017, 15:00

27. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

27. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Już w najbliższą niedzielę, 10 września br., o godz. 18.30 w Kościele pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie wystąpi zespół "Cracow Singers".  Wydarzenie organizowane jest w ramach tegorocznego 27. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. To wyjątkowa propozycja koncertu muzyki z udziałem wykonawców należących do panteonu polskich artystów.

Jaworznicki koncert poprowadzony zostanie pod dyr. Karola Kusza, a wydarzenie poprowadzi Grażyna Brewińska. W programie m.in. : J.S. Bach, A. Bruckner, M. Duruflé, G. Gabrieli, E. Grieg, W.A. Mozart, A. Pärt, F. Poulenc, H. Purcell, J. Rheinberger, T.L. de Victoria, Wacław z Szamotuł.

W czasie festiwalu odbędzie się w sumie 10 koncertów z udziałem renomowanych polskich artystów i wielu zagranicznych gości. Muzyka wokalna jest z pewnością znakiem tej edycji. Do udziału w Festiwalu zaproszono wybitnych polskich artystów, których działalność artystyczna należy obecnie do wyróżniających się zjawisk na polskim rynku muzycznym, gwarantujących najwyższy poziom wykonawczy i spektakularne doznania estetyczne.