Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Bibliotekarze z IFLA w Jaworznie

25 sierpnia 2017, 13:05

Bibliotekarze z IFLA w Jaworznie

Bibliotekarze z IFLA w Jaworznie

Grupa bibliotekarzy z Estonii, Tajlandii, Singapuru i Hiszpanii zwiedzała w piątek, 25 sierpnia br. główny gmach Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Światowego Kongresu Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA, który gości we Wrocławiu. Bibliotekarzy w naszym mieście przywitał Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej Anna Lichota oraz Ewa Zuber.

Goście byli zachwyceni działaniem i rozwiązaniami wdrażanymi w działania miejskiej książnicy. Wymieniali się doświadczeniami z kolegami z Jaworzna i chętnie zapoznawali się z nowatorskimi innowacjami. Wielkie wrażenie zrobiło na nich otwarcie biblioteki na mieszkańców i architektoniczne rozwiązania jaworznickiej placówki.

Po prezentacji miasta i działań prowadzonych przez jednostkę, goście zwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologiczno - Geologicznej "GEOsfera".

***

We wrocławskim Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji Międzynarodowej Federacji Bibliotekarskich Stowarzyszeń i Instytucji IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions bierze udział blisko trzy tysiące osób z 130 krajów,  reprezentujących wszystkie kontynenty.

IFLA zrzesza ponad 14 000 stowarzyszeń, bibliotek i innych instytucji działających na rzecz bibliotek z ponad 150 krajów świata.

 

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek