Konkurs na wieniec dożynkowy

14 lipca 2017, 13:23

fot. MCKiS Jaworzno

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi będzie połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia na jaworznickim rynku.

W ramach Święta Plonów zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Celem konkursu jest kultywowanie oraz popularyzacja najbardziej wartościowych tradycji regionalnych oraz promocja dorobku kulturowego i przyrodniczego gminy. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa w konkursie.

Na dożynki zapraszają: Prezydent Miasta, Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Miejski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Harmonogram Dożynek Miejskich 2017:

• godz. 15.00 - Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny,
  • godz. 16.00 - uroczysty przemarsz uczestników na Rynek,
  • godz. 16.30 - ceremoniał dożynkowy,
  • godz. 16.45 - okolicznościowy program artystyczny,
  • godz. 19.00 - Zespół Muzyki i Tańca Silesianie,
  • godz. 20.00 - zabawa przy muzyce na żywo.