Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Konkurs "Moje miasto w regionie"

15 maja 2017, 10:22

Konkurs pt. Moje miasto w regionie

Konkurs pt. "Moje miasto w regionie"

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zachęca do udziału w konkursie pt. "Moje miasto w regionie". Celem inicjatywy jest sprawdzenie wiedzy z zakresu znajomości krain, z którymi - historycznie, terytorialnie i kulturowo - powiązane jest nasze miasto.

Jaworzno, znajdując się na styku Śląska i Małopolski, tworząc własną tożsamość, czerpało z tradycji obydwu ważnych regionów. Przenikające się wpływy najwyraźniej widoczne są podczas obchodów różnych świąt. Obecna odsłona konkursu dotyczy Śląska, w kolejnej zaproponujemy część związaną z Małopolską.

Warto przypomnieć, iż Czytelnia Naukowa i Czasopism oferuje mieszkańcom Jaworzna dostęp do wiedzy, ale także organizuje liczne spotkania o charakterze naukowym i kulturalnym, dzięki którym goście Biblioteki mają okazję do poszerzania swoich horyzontów. Księgozbiór Czytelni Naukowej liczy ponad 13 750 egzemplarzy. Czytelnia Naukowa posiada w swoich zbiorach przede wszystkim wydawnictwa o charakterze naukowym i popularno-naukowym z wielu dziedzin wiedzy (np. administracja, socjologia, prawo, historia, nauki ścisłe, informatyka).

Więcej na www.biblioteka.jaw.pl