Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Wieczór poetycki Alicji Dudek

18 listopada 2016, 11:43

W czwartek, 17 listopada w Teatrze Sztuk w Jaworznie odbyła się promocja książki "Szkatuła pamięci" Alicji Dudek - jaworznickiej poetki od lat związanej z kulturą i oświatą. W spotkaniu uczestniczył zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

W czasie wieczoru autorskiego zaprezentowano najnowszy tomik wierszy Alicji Dudek pt. "Szkatuła pamięci". Warto przypomnieć, iż poetka ma w swoim dorobku ponad tysiąc wierszy, które opowiadają o własnych przeżyciach i osobistych refleksjach autorki. Pierwsze wiersze stworzyła w latach 40-tych XX w., gdy związała się z harcerstwem. Jaka sama przyznaje, w jej twórczości znaleźć można: odbicie miłości do przyrody i pochwałę jej piękna w zmieniających się porach roku.

Praca zawodowa Pani Alicji związana była przez wiele lat z kulturą i oświatą. Prowadziła m.in. Klub "Tęcza", Klub Nauczyciela, współpracowała z Domami Kultury na ternie Jaworzna, w których organizowała zespoły taneczno-rytmiczne, współpracowała z muzykami i akompaniatorami.

Jest laureatką wielu konkursów poetyckich na terenie Jaworzna i kraju. Swoje wiersze publikowała w prasie lokalnej oraz na łamach czasopism innych regionów Polski. Za swoją pracę w dziedzinie kultury i oświaty otrzymała wiele nagród i odznaczeń m.in.: Nagrodę Prezydenta Miasta Jaworzna, Dyplom i Puchar za zasługi w upowszechnianiu kultury oraz wiele odznaczeń od Związku Harcerstwa Polskiego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości A.Tury

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek