Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Sukces Tygodnia Seniora

7 października 2016, 09:32

Wielkim sukcesem okazał się organizowany po raz pierwszy w Jaworznie "Tydzień Seniora", którego inicjatorką jest Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl. W ramach wydarzenia mieszkańcy wzięli udział w wielu atrakcjach m.in. koncercie "Totus Tuus", "Piosenki Odkopanej" czy pokazie kulinarnym Remigiusza Rączki.

Jaworznicki Tydzień Seniora rozpoczął Prezydent Miasta Paweł Silbert, który wręczył seniorom symboliczne klucze do bram miasta. Podczas uroczystości zebrani w Hali Widowiskowo - Sportowej mieli okazję wysłuchania koncertu "Piosenki Odkopanej". Kolejne dni przyniosły jeszcze więcej atrakcji. Seniorzy tłumnie korzystali z kawiarenki dla seniorów, która znalazła się na jaworznickim Rynku. Ponadto mogli wziąć udział konkursach, zapoznawali się z ofertami organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów, obejrzeli m.in. przedstawienie kabaretowe klubu "Aktywni +" oraz występ Chóru "Sokół".

- Jestem pod dużym wrażeniem obchodów Tygodnia Seniorów. Uczestnicząc w przygotowaniach do ułożenia atrakcyjnego programu na cały tydzień, widziałam ogromne zaangażowanie moich współpracowników jak i organizacji zajmujących się osobami starszymi. Podczas samych imprez było wiele momentów wzruszenia i radości. Wręczenie klucza do miasta Seniorom przez Pana Prezydenta Silberta było symbolem rozpoczynającego się święta seniorów. "Oddanie" miasta we władanie seniorów najlepiej potwierdziła pełna atrakcji sobota na jaworznickim rynku. Miło spędzone chwile przy kawie, ciastku i wspólnych rozmowach spowodowały, że można było zatracić poczucie czasu. W tym dniu naprawdę nie chciało się schodzić z płyty rynku. Zatrzymywała nas ludzka uprzejmość i życzliwość - mówi zastępca prezydenta Monika Bryl. - Cieszę się, że wiele osób skorzystało z przygotowywanych wydarzeń. Z rozmów z seniorami wiem, że zapraszali się nawzajem na kolejne wydarzenia organizowane w ramach Dni Seniora. Widząc to wszystko, wiem że kalendarz miejskich imprez zyskał nowe święto. A ja osobiście chcę wierzyć, że tacy będziemy dla seniorów na co dzień - życzliwi i serdeczni, ceniąc ich doświadczenie i dorobek, szanując i znajdując czas żeby po prostu, po ludzku pobyć przez chwilę...

Wielką popularnością cieszyły się również  Koncert "Totus Tuus" - artyści w hołdzie Janowi Pawłowi II - soliści Opery Śląskiej w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny,  program muzyczno - poetycki pt. "Dancing" z twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa i pokaz kulinarny Remigiusza Rączki. W ramach wydarzenia zorganizowano również dzień otwarty w Muzeum Miasta Jaworzna z koncertami, wystawami i pokazami.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek