Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Kino na rynku z muzyką na żywo

15 września 2016, 13:34

Mieszkańcy naszego miasta mają szansę uczestniczyć w niezwykłych wrześniowych spotkaniach na jaworznickim rynku. Począwszy od 16. września, w piątkowe wieczory na publiczność będzie czekać wyjątkowa podróż do początków kinematografii. Będzie to prawdziwa gratka zarówno dla koneserów kina, jak i fascynujących się muzyką, gdyż wyświetlanym filmom towarzyszyć będą utwory grane na żywo przez znakomitych artystów.

16. września będzie wyświetlony jeden z najważniejszych obrazów niemieckiego ekspresjonizmu, film grozy - "Gabinet doktora Caligari". Jest to przełomowy film niemy w reżyserii R. Wienego z 1920 r. Przepowiedziana zbrodnia, tajemniczy podejrzani i nieoczekiwany rozwój wydarzeń... jaki będzie finał śledztwa? Dodatkowe napięcie wzbudzi muzyka Józefa Skrzeka, który zaskakuje od początku lat 70. Znany przede wszystkim jako lider legendarnego zespołu rockowego SBB muzyk zadziwia również twórczością z gatunku muzyki elektronicznej oraz autorską muzyką filmową.

23. września niezwykłą atmosferę zapewni muzyka zespołu The Washing Machine. Doceniona za granicą rock&rollowa grupa ma na koncie wiele koncertów festiwalowych oraz wyraża swoją fascynację niemym kinem przez swoją taperską działalność. Na ekranie zobaczymy dzieło Alfreda Hitchcocka z 1927 r. - film "Lokator", który jest wyrazem reżyserskiego kunsztu mistrza horroru. Oparta na motywach prawdziwych wydarzeń historia, doskonale poprowadzona przez grę aktorską, wywołuje u widza poczucie zagrożenia i wprowadza niepewność, jak zakończy się śledztwo w sprawie tajemniczych zbrodni...

W ostatni piątek września na jaworznickim rynku wyświetlony zostanie polski film z 1926 r. zatytułowany "Cyganka Aza", którego fabuła jest oparta na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego. Tragizm tułaczego losu bohaterów i kreślone na tym tle namiętności głównych bohaterów zaakcentuje swoją muzyką Kwartet Jorgi. Muzycy grupy założonej na początku lat 80. prezentują muzykę folkową o wyjątkowym brzmieniu, czerpiąc z motywów słowiańskich, ale również z tradycyjnej muzyki z całego świata.

Każdy z seansów rozpoczyna się o godzinie 19.00 i jest darmowy dla publiczności. Zapraszamy!