Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Święto Plonów za nami

28 sierpnia 2016, 20:47

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni - uroczyście obchodzone jest święto plonów. Także i w tym roku w naszym mieście zakończenie zbioru płodów ziemi było połączone z dobrą zabawą. Jaworznickie dożynki odbyły się w niedzielę, 28 sierpnia na jaworznickim Rynku.

- Spotykamy się dzisiaj, aby podziękować za plony, podzielić się radościami i trudami Państwa rolniczej pracy, która przynosi owoce, daje ludziom pokarm i siłę do życia. Bez tego nie byłoby na naszych stołach polskiego chleba - mówił prezydent Paweł Silbert. - Dziękuję Państwu za trud codziennej pracy, za dawanie świadectwa i pokazywanie tego, co naprawdę ważne i potrzebne.

Tegoroczne dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Kolegiacie pod wezwaniem św. Wojciecha i św. Katarzyny. Po Mszy Św. uczestnicy z udziałem orkiestry dętej przemaszerowali na jaworznicki Rynek. Tam odbył się okolicznościowy program, na który złożyły się: obrzędy dożynkowe, występy zespołów śpiewaczych, prezentacje ludowej twórczości artystycznej, wystawa płodów rolnych, a także degustacja chleba i wypieków. Atrakcją wieczoru była zabawa z zespołem Volmix grającym muzykę biesiadną.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej oraz galerii z tego wydarzenia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek