Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej także w Jaworznie!

10 sierpnia 2016, 10:27

fot. www.fotolia.com

fot. www.fotolia.com

W niedzielę, 14 sierpnia, koncertem operowym w dworze z Drogini rozpocznie się tegoroczny XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Wygiełzowie - Lipowcu. W ramach festiwalu nie lada gratka czeka na melomanów z Jaworzna. 21 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym wystąpi Metropolitalny Chór Soboru św. Jura we Lwowie.  

- Od 14 sierpnia do 18 września - w każdą niedzielę zapraszamy na koncerty do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie-Lipowcu, ale podobnie jak w poprzednich latach, także do kościołów w Trzebini, Chrzanowie-Kościelcu, Grojcu oraz po raz pierwszy do Jaworzna, które w tym roku dołączyło do gmin współpracujących z festiwalem - tłumaczy Ewa Kafel, dyrektor Instytucji Promocji Upowszechniania Muzyki "Silesia" w Katowicach.

Metropolitalny Chór Soboru św. Jura we Lwowie pod dyr. Nadii Poworoznyk wystąpi w Jaworznie w niedzielę, 21 sierpnia o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym. W programie I. Sonewycki, A. Hnatszyn, D. Christow, D. Bortniański, R. Hurko, M. Łysenko oraz pieśni ludowe.

- Już dzisiaj zapraszam mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym koncercie - mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Publiczność będzie miała niecodzienną okazję wysłuchania wielu natchnionych kompozycji należących do repertuaru muzyki cerkiewnej.

Festiwal zakończy się jaworznickim akcentem. Na finał, 18 września o godz. 16.00 przed publicznością w amfiteatrze w Wygiełzowie wystąpi "Archetti" Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna pod batutą Macieja Tomasiewicza. W programie: Serenada Mieczysława Karłowicza, "Podróż w czasie" Stefana Kisielewskiego oraz "Orawa" Wojciecha Kilara.

- Festiwal jest dostrzegany i uznany nie tylko przez lokalne środowisko melomanów, ale także przez miłośników muzyki całego regionu - mówi Jerzy Motyka, dyrektor Festiwalu. - Festiwal zyskał sobie rangę wydarzenia artystycznego na muzycznej mapie Polski i wiedzą o nim wybitni artyści z całego kraju.

Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach. Poniżej szczegółowy harmonogram wydarzeń.

Obrazek