Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Kolejna edycja "Magii kolorów" za nami

23 września 2015, 13:52

Znamy już laureatów VII Regionalnego Konkursu Plastycznego "Magia Kolorów", skierowanego do osób niepełnosprawnych. W tym roku tematem przewodnim prac była postać Jana Pawła II. Wśród nagrodzonych przez jury znaleźli się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych z Katowic, Sosnowca, Bielska-Białej, Chorzowa, Mysłowic i Jaworzna. Najlepsze prace można oglądać w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie w środę - 23 września - odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom.

Regionalny Konkurs Plastyczny "Magia kolorów”, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych intelektualnie - uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska. Jak co roku tematyka konkursu poświęcona była ogólnopolskim obchodom roku cenionych Polaków. W poprzednich latach byli to m.in. Czesław Miłosz, Janusz Korczak czy Julian Tuwim, w tym roku - błogosławiony Jan Paweł II.

- W przesłaniu "Pozwólcie żyć" Jan Paweł II mówi o podstawowym prawie człowieka - prawie do życia. Dzięki temu, że naszych podopiecznych nie odrzucono i otoczono opieką od narodzin a ż po dzień dzisiejszy, możemy podziwiać ich twórczość - niebanalną i niepowtarzalną, prezentowaną w kolejnych edycjach Regionalnego Konkursu Plastycznego "Magia kolorów" - mówi Dorota Pamuła, Instruktor terapii zajęciowej WTZ Jaworzno.

Jak co roku przed trudnym wyborem najlepszych, spośród licznie nadesłanych, prac stanęło jury konkursowe, które ostatecznie zadecydowało, że najlepsze dzieło przygotował Józef Bronkowski z WTZ w Katowicach, druga była Lidia Pławny z WTZ w Jaworznie, a trzeci Piotr Majewicz z WTZ w Sosnowcu. Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla Aleksandry Dedak (Mysłowice), Przemysława Kałuzińskiego (Mysłowice) oraz Rafała Szpili (Sosnowiec). Oprócz laureatów wyłonionych przez jury, wyróżnienia specjalne w konkursie przyznali także  związani z "Magią kolorów" darczyńcy, a wśród nich Zastępca Prezydenta Miasta Dariusz Starzycki.

Na wystawę prac konkursowych zapraszamy do gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek