Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Plan na Dni Jaworzna

23 marca 2015, 13:59

Od kilku lat, obchody święta miasta składają się z szeregu imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, które odbywają się na przestrzeni całego niemal czerwca. W tym roku formuła ta została zachowana i MCKiS zaplanował całą gamę atrakcji, które powinny zaspokoić potrzeby i oczekiwania każdego jaworznianina, niezależnie od wieku.

Ważnym elementem Dni Jaworzna będzie na pewno IV edycja jaworznickiego Rajdu Nordic Walking, który po raz kolejny odbędzie się w GEOsferze i można się spodziewać, że znowu przyciągnie na start setki wielbicieli "marszu z kijami". Wśród wydarzeń kulturalnych można wymienić np. przegląd amatorskich teatrów dla dorosłych, a kulminacyjnym elementem obchodów będzie "Piknik Rodzinny" na stadionie Azotania, który zakończy się koncertem zespołu "Poparzeni Kawą Trzy".

Oto planowany harmonogram imprezy:

6 lub 13 czerwca (sobota)
XIV „Festyn Elżbietański" - głównym celem imprezy współorganizowanej przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Parafię św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej jest integracja środowisk dzięki wspólnemu uczestnictwu w różnorodnych konkursach, grach oraz występach.

18 - 19 czerwca (czwartek-piątek)
Przegląd amatorskich teatrów dla dorosłych - spektakle odbędą się w Domu Kultury w Szczakowej i na Sosinie (teatr uliczny).

20 czerwca (sobota)
Piknik Rodzinny na Stadionie Sportowym przy ul. Moniuszki

  • od 15:00 do 19:00 zaplanowany został interaktywny program skierowany zarówno do dzieci, jak i całych rodzin. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach artystycznych prowadzonych przez animatorów i trenerów. Nie zabraknie również specjalnych stoisk edukacyjnych. Oprócz tego odbędzie się mnóstwo konkursów, pokazów, gier, zabaw i zawodów rekreacyjnych. Wszystkie te zajęcia będą mieć charakter bezpłatny - tak, aby każdy miał możliwość uczestnictwa, a przez to pogłębienia kultury artystycznej, umysłowej i fizycznej. Niewątpliwie istotne znaczenie ma tutaj rodzinna integracja poprzez wspólnie spędzony czas na zabawie i rozrywce.
    Również, tak jak i w zeszłym roku, na płycie stadionu zagości wesołe miasteczko wraz z licznymi karuzelami, zjeżdżalniami i dmuchańcami. Wizyta w lunaparku to doskonała atrakcja dla osób w każdym wieku. Zwłaszcza, że cena za korzystanie z tych rozrywek będzie w tym dniu preferencyjna zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.
  • o godz. 19:00 na scenie wystąpią podopieczni jaworznickiego Centrum Edukacyjno-Artystycznego „Fabryka Talentów". Dni Jaworzna to szczególna okazja dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży, aby zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców. Koncert młodych jaworznian będzie także swego rodzaju supportem przed występem gwiazdy tego wieczoru.
  • godz. 20:30 - koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Grupa ta złożona jest przede wszystkim ze znanych dziennikarzy radiowych. W zespole zobaczyć można m.in. Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta, natomiast autorem większości tekstów jest Rafał Bryndal. Podczas koncertu będzie można usłyszeć popularne i lubiane przeboje takie jak: „Byłaś dla mnie wszystkim" i „Wezmę Cię". Poparzeni Kawą Trzy bez wątpienia doskonale uwiecznią ten pełen atrakcji i rozrywek dzień.

20 czerwca (sobota)
IV odsłona jaworznickiego Rajdu Nordic Walking w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej „Geosfera" - impreza ma na celu propagowanie wśród uczestników aktywność ruchową, promocję zdrowego stylu życia wolnego od nałogów poprzez krzewienie sportu oraz integrację mieszkańców w różnych przedziałach wiekowych. Z roku na rok rajd zyskuje na frekwencji i atrakcyjności.

27 czerwca (sobota)
XXI Wyścig Rowerów Górskich - zawody odbywają się na trudnej technicznie trasie wiodącej przez polne drogi Chrząstówki, Dobrej i Warpia - ze startem i metą w Geosferze. Trasa, choć trudna, pełna podjazdów, zjazdów, trawiastej, kamienistej i piaskowej nawierzchni jest piękna pod względem krajobrazowym z wieloma punktami widokowymi na panoramę okolic Bukowna, Sierszy, Zagłębia i samego Jaworzna.