Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Eric Gales Band zagra w Muzeum

26 listopada 2014, 10:56

fot. www.ericgalesband.com

fot. www.ericgalesband.com

Już jutro - 27 listopada, przed jaworznicką publicznością wystąpi znany amerykański gitarzysta Eric Gales wraz z zespołem. Koncert w klimacie bluesowo - rockowym, odbędzie się w Jazz Club-ie Muzeum i rozpocznie się o godz. 19.00.

Eric Gales był wielokrotnie wybierany przez magazyny muzyczne jako najlepszy gitarzysta bluesowy i jest urzeczywistnieniem wszystkiego, co można sobie wyobrazić na temat świetnego artysty. Wychowując się w muzycznej rodzinie, po gitarę sięgnął już w wieku 4 lat, a pierwszych chwytów uczył się od swoich starszych braci, z którymi nagrywał i koncertował na początku swojej kariery. Swój pierwszy album Eric nagrał w wieku 16 lat, a płyta spotkała się ze świetnym odbiorem na całym świecie i w roku 1991 zapewniła Gales'owi tytuł "Najlepszego Nowego Talentu".

W trakcie swojej kariery Eric Gales inspirował się takimi muzykami, jak: Carlos Santana, Eric Johnson, Keith Richards, B. B. King czy Eric Clapton. Przez kolejne lata Gales zachwycał swoją publiczność, podczas tras koncertowych po całym globie, niezwykłym "czuciem" gitary zarówno w swoich kompozycjach, jak i coverach takich geniuszów jak Jimmy Hendrix.
Eric Gales nie jest jednak tylko naśladowcą, wyrobił on swój własny bluesowo-rockowy styl, który w połączeniu z jego ekspresyjnym wokalem stawia go w zdecydowanej czołówce muzyków jego generacji.

Teraz o talencie tego niezwykłego artysty będzie się mogła przekonać publiczność z Jaworzna. Zapraszamy!!