Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Ćwierćsetny zestaw Wirtualnej Biblioteki

20 października 2014, 14:17

Balzac, Norwid, Burnett, Przybyszewski i Racine to autorzy, których książki znalazły się w dwudziestym piątym zestawie serwowanym w ramach Wirtualnej Biblioteki. Książki w wersji elektronicznej można już pobierać na swoje urządzenia mobilne.

Zeskanuj - Pobierz - Przeczytaj - tak w skrócie wygląda idea Wirtualnej książki - nowego projektu proponowanego przez jaworznicką książnicę. Projekt Wirtualnej Biblioteki stanowi element ogólnopolskiej akcji społecznej pn. "Czytamy wszędzie" i jest realizowany we współpracy z serwisem wolne lektury.pl. Skorzystanie z usługi polega na sczytaniu kodu QR za pośrednictwem np. telefonu komórkowego lub tabletu, co pozwoli na przeczytanie wybranej e-książki na swoim urządzeniu mobilnym. Proponowany zestaw pięciu lektur zmienia się co dwa tygodnie.

Tym razem wirtualna biblioteka powiększyła się o następujące dzieła: "Tajemniczy ogród" Frances'a Burnett'a, "Dla szczęścia" Stanisława Przybyszewskiego, "Fedra"  Jean'a Baptiste'a Racine'a, "Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie" Cypriana Kamila Norwida oraz "Kobieta porzucona" Honore'a de Balzac'a.