Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Art Tranzyt 2

2 września 2014, 15:11

Tylko jeden dzień pozostał do rozpoczęcia drugiej edycji festiwalu sztuki współczesnej ART TRANZYT. Już od 3 września przez kolejne trzy miesiące (3 IX. - 14 XI.) Jaworzno zamieni się w artystyczny poligon. W programie imprezy, nad która honorowy patronat objął Prezydent Miasta Paweł Silbert, znalazły się m.in. wystawy, spotkania oraz koncert Leszka Możdżera.

Druga edycja festiwalu opiera się w znacznej mierze na działaniach wspólnotowych integrujących zarówno artystów i tzw. nie-artystów. Poprzez prezentację współczesnych praktyk w sztuce, Art Tranzyt zapozna mieszkańców Jaworzna ze sposobami funkcjonowania performance i akcji artystycznych. Zaproszeni artyści będą prezentować działania i artefakty będące komentarzem do przemian społecznych, obyczajowych i politycznych. Nie zabraknie też twórców eksplorujących zagadnienia teoretyczne i filozoficzne.

- Stawiamy na laboratoryjny charakter działań by ukazać szerokie spektrum postaw twórczych i zachęcić mieszkańców miasta do podjęcia działań artystycznych wraz z nami - wyjaśniają organizatorzy festiwalu z jaworznickiego Teatru Sztuk.

Tym sposobem oprócz warsztatów, wystaw, wykładów, dyskusji, koncertów, performance, przeglądu filmów i spektakli - działania akcyjne poszerzą się o elementy tradycyjnego rzemiosła jakim jest niewątpliwie "dzierganie" na drutach czy szydełku w świecie sztuki, określane z ang.jako 'graffiti kniting". Robótki ręczne za sprawą artystów przebojem weszły na salony galerii. Dzięki umiejętnościom przekazywanym z pokolenia na pokolenie można stworzyć nie tylko oryginalne dzieła, ale także doświadczyć przenikania się światów wielkiej sztuki i tradycji. 

Więcej informacji o festiwalu Art Tranzyt można znaleźć w siedzibie CK Teatr Sztuk w Jaworznie (ul. Mickiewicza 2) i Galerii Sektor I (ul. Mickiewicza 21) oraz na stronach:

https://pl-pl.facebook.com/sektorsztuki
https://pl-pl.facebook.com/teatrsztukwjaworznie
www.galeriasektor1.pl
www.teatrsztukwjaworznie.pl

Obrazek
Obrazek