Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Spędź tę noc w muzeum

12 maja 2014, 12:21

Już niebawem - w sobotę, 17 maja, jaworznickie Muzeum Miasta organizuje cieszące się dużą popularnością wydarzenie kulturalne pod nazwą Rodzinna Noc w Muzeum. Przygotowany program imprezy zapowiada się bardzo interesująco,  a rozpocznie się ona o godzinie 16.00, na parkingu pomiędzy Muzeum a Biblioteką. Wstęp na teren Muzeum oraz korzystanie z udostępnionych atrakcji, będzie bezpłatny.

Wszyscy, którzy przybędą do Muzeum w ten wyjątkowy wieczór, mogą liczyć na szereg atrakcji. W programie tego kulturalnego wydarzenia będzie można znaleźć min. liczne koncerty. Oprócz oprawy muzycznej, dzieci i dorośli będą mogli skorzystać z warsztatów rzeźbiarskich, garncarskich, kaligraficznych czy malarskich. Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano rodzinny konkurs pt. "W labiryncie eksponatów”, gdzie każdy będzie mógł wcielić się w kustosza i rozwiązać zagadkę. Wewnątrz gmachu Muzeum, będzie można zobaczyć filmy związane z jaworznicką tematyką, zakupić muzealne wydawnictwa oraz zwiedzić wystawy stałe i czasowe.

Rodzinna Noc w Muzeum będzie ponadto doskonałą okazją, aby zerwać ze stereotypową wizją muzeum jako miejsca statecznego, zapoznać się z ofertą miejskiego muzeum, być może odkryć, bądź pogłębić swoje zainteresowania, ale przede wszystkim będzie to niekonwencjonalny sposób na spędzenie czasu z rodziną.

Dla wszystkich chętnych wstęp jest BEZPŁATNY.

W tym roku "Rodzinna Noc w Muzeum” została objęta patronatem Pary Prezydenckiej RP Anny i Bronisława Komorowskich, wpisując się tym samym w Obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin 2014.

Więcej na www.muzeum.jaw.pl