Obrazek

Projekt pn. "Bezzwrotne wsparcie dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej" podlega dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa, samozatrudnienie oraz wzrost przedsiębiorczości, poprzez założenie przez 15 osób bezrobotnych bądź nieaktywnych zawodowo (w tym minimum 9 kobiet) działalności gospodarczej oraz ich utrzymanie przez minimum 12 miesięcy. Oferta skierowana jest do mieszkańców miasta Jaworzna w wieku powyżej 30-tego roku życia, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, to są: kobiety, osoby powyżej 50 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne czy osoby o niskich kwalifikacjach. W ramach projektu uczestnicy mogą ubiegać się o udzielanie wsparcia doradczo-szkoleniowego, bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i wsparcia pomostowego.

Wartość dofinansowania: 1 039 267,74 zł
Okres realizacji projektu: od 1 marca 2018 r. do 31 stycznia 2020 r.