Spotkanie dot. przyłączy kanalizacyjnych w Jeleniu Łęgu

17 kwietnia 2018, 17:00, Dom Kultury Jeleń

Spotkanie w sprawie przyłączy kanalizacyjnych z mieszkańcami Jelenia Łęgu - 17 kwietnia 2018 r., godz. 17.00

Dobiega końca budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Jeleń Łęg. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to 30 kwietnia br.

Natomiast od 30 czerwca możliwa będzie budowa przyłączy kanalizacyjnych do prywatnych posesji.  W tym czasie mieszkańcy Łęgu mogą stosownie przygotować się do budowy swojego przyłącza. Na przykład poprzez skompletowanie dokumentacji, a następnie zlecenie budowy przyłącza wodociągom lub wykonanie przyłącza w systemie własnym lub przez firmę zewnętrzną. Można, także ubiegać się o zwrot kosztów budowy przyłącza, czyli dotację z Urzędu Miasta w wysokości 50 proc., jednak nie więcej niż 2 000 zł.

W związku z powyższymi tematami zapraszamy mieszkańców osiedla Jeleń  Łęg na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek, 17 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Jeleniu przy ul. Wiosny Ludów 1 o godz. 17.00.

Kończące się właśnie prace związane z budową kanalizacji w Jeleniu kosztowały prawie 5 milionów zł brutto. Za tą kwotę powstało 9 km sieci sanitarnej dla 1200 osób. Inwestycja w Łęgu była częścią piątego etapu projektu "Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna".

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.