Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Zmiany w Szczakowej!

23 maja 2013, 10:35

Po sukcesie sprzedaży mieszkań na własność w inwestycji "Matejki II etap", lider lokalnego rynku nieruchomości mieszkalnych - Jaworznickie TBS Sp. z o. o. - chce rozpocząć kolejne zadanie. Tym razem w dzielnicy Szczakowa, dzięki remontowi nieruchomości przy ul. Koszarowej 9, mogą powstać mieszkania na wynajem. O tym, czy tak się stanie zadecydują radni na sesji Rady Miasta.

Blisko rok temu Prezydent Paweł Silbert zgłosił kolejną inicjatywę rewitalizacji dzielnicy Szczakowa polegającą tym razem na przebudowie i modernizacji istniejącego już obiektu przy ul. Koszarowej. Zadanie miałby realizować jaworznicki TBS.

- To jedno z najtrudniejszych zadań z jakimi przyszło nam się zmierzyć, jednak po opracowaniu wstępnej koncepcji zagospodarowania działki wraz z budynkiem mogę stwierdzić, że będzie to jeden z najbardziej funkcjonalnych budynków wielorodzinnych w Jaworznie - komentuje Janusz Łach.

Spółka przeprowadziła już analizę stanu technicznego istniejącego obiektu. Okazało się, że oprócz ścian, które będzie można wykorzystać pozostałe części budynku, jak np. dach, muszą być gruntownie wymienione. Dodatkowo zostaną ułożone zupełnie nowe instalacje c.o., wod-kan, elektryczna, internetowa itd. Przygotowywany projekt zakłada również, że cały teren zostanie ogrodzony i wzbogacony o monitoring, a także o takie elementy infrastruktury jak parkingi czy plac zabaw.

- Ta inwestycja to kolejne, bardzo ważne zadanie w tej dzielnicy - podkreśla Tadeusz Kaczmarek, Zastępca Prezydenta Miasta. - Całkiem niedawno przy pobliskiej szkole powstała hala sportowa, teraz wybudujemy nowe mieszkania, a mam nadzieję, że już wkrótce rozpoczną się prace nad projektem budowy boiska lekkoatletycznego. Myślę, iż powoli "odczarowujemy" mit, że Szczakowa jest nieatrakcyjnym miejscem do mieszkania.

Docelowo w budynku powstaną łącznie 24 mieszkania 1, 2 i 3-pokojowe - po 12 dla JTBS i Gminy Jaworzno. Każde z mieszkań będzie posiadało balkon, a komunikację zapewnią trzy niezależne klatki schodowe

- Na etapie projektowania zostały zaproponowane rozwiązania zmniejszające koszty eksploatacji. Oprócz energooszczędnego oświetlenia rozważa się zastosowanie kolektorów słonecznych, zabudowanych na dachu, co zmniejszy wysokość opłat za ciepłą wodę użytkową – dodaje prezes Łach.

Cała inwestycja jest wyceniona na 3,3 mln zł z czego, na skutek inicjatywy prezydenckiej, Gmina Jaworzno ma pokryć 33% kosztów, czyli 1,1 mln zł. Zakłada się, że realizacja tego działania, będzie znaczącą kontynuacją planów dalszej rewitalizacji dzielnicy Szczakowa. Planowane zakończenie inwestycji - październik 2014 r.