Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Dzieci pomogły - jawor zasadzony

18 kwietnia 2013, 13:57

Intensywne prace w ramach projektu "Rynek Od.Nowa" spowodowały, że utrwalany przez całe dziesięciolecia obraz "serca" miasta bezpowrotnie przeszedł do historii. W czwartek, 18 kwietnia jaworzniccy pierwszoklasiści i harcerze wraz z prezydentem Pawłem Silbertem posadzili na rynku symbolizujący miasto jawor. Wydarzenie to zapoczątkowało jednocześnie konkurs, który pomoże zachować w pamięci stary wizerunek centrum naszego miasta.

Ten symboliczny element całego projektu "Rynek Od.Nowa", był szansą na przypomnienie, że już jesienią tego roku wszyscy mieszkańcy Jaworzna oraz odwiedzający miasto goście będą się mogli razem spotkać na zupełnie nowym - przebudowanym i nowoczesnym - centralnym placu miasta.

- Niebawem na miejscu rozebranych chodników i jezdni pojawi się także m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanna i skoczki wodne. Zmodernizowany rynek ma szansę stać się prawdziwym, tętniącym życiem sercem miasta. Nie chcemy jednak, aby historyczny wizerunek tego miejsca odszedł całkiem w zapomnienie - podkreśla Tomasz Tosza z Wydziału Inwestycji Miejskich.

Dlatego właśnie powstał projekt "Rynek przed Od.nowieniem", którego celem jest zebranie bogatej i wartościowej dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej centrum Jaworzna przed rokiem 2012. Zgromadzenie swoistego "portfolio" naszego historycznego już rynku pozwoli zachować pamięć o nim dla przyszłych pokoleń.

Projekt jest skierowany w głównej mierze do mieszkańców Jaworzna, wśród których nie brakuje zapewne pasjonatów fotografii i którzy na przestrzeni lat mogli zgromadzić pokaźny zbiór zdjęć centralnego placu miasta. Chcemy zachęcić wszystkie osoby, które posiadają zdjęcia rynku - własne lub swoich bliskich - do przesyłania ich na specjalny adres e-mailowy projektu - fotorynek@um.jaworzno.pl.

- Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w specjalnym albumie fotograficznym oraz będą prezentowane na wystawie zorganizowanej z okazji otwarcia zmodernizowanego rynku - zapowiada Sebastian Kuś z Biura Promocji i Informacji. - Autorzy wybranych fotografii mogą liczyć na zestawy upominków oraz nagrody od miasta.

Swoje zdjęcia można przesyłać na adres fotorynek@um.jaworzno.pl do 15 czerwca 2013 r. Po tym terminie rozpocznie się okres selekcji fotografii i wybór najlepszych ujęć, które znajdą się w albumie i na wystawie. Wszelkie szczegóły, w tym wymogi dotyczące zdjęć, można znaleźć w regulaminie projektu:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek