Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia - materiał informacyjny w sprawie koronawirusa

Nowy inwestor w Jaworznie - firma skorzysta z programu Polskiej Strefy Inwestycji

7 maja 2019, 10:56

Nowy inwestor w Jaworznie - firma skorzysta z programu Polskiej Strefy Inwestycji

Nowy inwestor w Jaworznie - firma skorzysta z programu Polskiej Strefy Inwestycji

W Jaworznie zainwestuje firma Nestor Springs - wiodący w Polsce producent komponentów dla branży meblowej. Firma z siedzibą w Oświęcimiu przenosi produkcję do Jaworzna, gdzie zainwestuje co najmniej 16 mln zł. Inwestycja otrzyma wsparcie w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Przedsięwzięcie stanowi również zapowiedź przyszłej współpracy gminy Jaworzno z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Jaworzno jest jednym z pierwszych miast w województwie śląskim, gdzie zastosowanie znajdzie pakiet ustaw wchodzących w skład programu Polska Strefa Inwestycji. To pakiet, który premier Mateusz Morawiecki zapowiadał hasłem "cała Polska strefą ekonomiczną". Na podstawie przepisów, które weszły w życie w połowie ubiegłego roku, inwestor w ramach pomocy publicznej zwalniany jest z podatku dochodowego w określonej proporcji do poniesionego wkładu na nową inwestycję.

Ze wspomnianego wsparcia skorzysta firma Nestor Springs, która zakupiła jedną z hal SCC w Jeleniu wraz z działką o pow. 2,7 ha. Zamierza przystosować ją do celów produkcyjnych, wyposażając w nowe linie produkcyjne, maszyny oraz zaplecze. Spółka zainwestuje w naszym mieście co najmniej 16 mln zł. Nestor Springs jest czołowym polskim wytwórcą formatek sprężynowych do mebli tapicerowanych (czyli sprężynowych elementów materacy). Dotychczas siedzibą spółki był Oświęcim, ale plany dalszego rozwoju działalności sprawiły, iż zarząd Nestor Springs podjął decyzję o zainwestowaniu w nowy obiekt w Jaworznie.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, decyzje o wsparciu nowych inwestycji w ramach programu Polska Strefa Inwestycji na terenie województwa śląskiego podejmuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W przypadku inwestycji Nestor Springs w Jaworznie wydano decyzję pozytywną. Stanowi to jedną z pierwszych zapowiedzi dalszej współpracy między władzami Jaworzna a władzami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Współpracy, która może przynieść korzyści dla lokalnych przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swoją działalność na terenie miasta oraz wpłynąć na przyciągnięcie nowych inwestorów do Jaworzna.

Kompleksową obsługą inwestorów i przedsiębiorców, w jaworznickim Urzędzie Miejskim zajmuje się Referat Przedsiębiorczości i Współpracy Zagranicznej w Wydziale Współpracy Społecznej i Gospodarczej, znajdujący się w budynku przy Pl. Górników 5. Kontakt z pracownikami Referatu: tel. 32 61 81 712 mail: krystyna.kotulska@um.jaworzno.pl, Fb: Invest In Jaworzno www.invest.in.jaworzno.pl